Wiadomości z Garwolina

Policjanci odzyskali leśną fotopułapkę

Dodano:
garwolin - Policjanci odzyskali leśną fotopułapkę

Policjanci wydziału kryminalnego szybko rozwikłali zagadkę kradzieży leśnej fotopułapki, zamontowanej przez myśliwego koła łowieckiego w lesie w Górkach. Mundurowi ustalili i zatrzymali mężczyznę, który spacerując w tamtej okolicy, zabrał urządzenie. Mienie wróciło do właściciela, a złodziej usłyszał zarzuty i odpowie przed sądem.


Kilka dni temu do garwolińskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że w Górkach z działki leśnej ktoś ukradł kamerę „pułapkę”. Jej właściciel, który jest myśliwym, zamontował ją licząc, że dzięki niej uda się ustalić kłusownika, który zastawiał w tym rejonie wnyki na leśną zwierzynę. Pokrzywdzony oszacował, że urządzenie razem z całym osprzętem warte jest 1500 złotych. Policjanci Wydziału Kryminalnego, którzy zajęli się tą sprawą szybko ustalili, kto stoi za kradzieżą. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali 52-latka, który tłumaczył, że spacerując po lesie zauważył sprzęt przymocowany do drzewa. Niewiele myśląc postanowił go zabrać i używać na działce swojego syna.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Składając wyjaśnienia przyznał się do popełnienia, czynu za który odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Pychner

REKLAMA:

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Jaki złodziej? (, #IP 687e4ca06a) Odpowiedz

Jak można powiedzieć że złodziej?chodzi po lesie widzi coś i to bierze tam nie pisało że to czyjąś własność A wręcz posprzątal.widocznie nie była przyczepiona w sposób taki jak powinna bo nie wierzę że miał przy sobie drabinę i specjalnie na to liczył żeby ukrasc.Las państwowy czy prywatny i czy ktoś wyraził zgodę (lasy państwowe)na takie działanie?

Nicola (, #IP 636b445446) Odpowiedz

Garwolińskie standardy - jeśli czyjaś własność jest nieodpowiednio zabezpieczona to znaczy, że można ją ukraść. Zawsze można powiedzieć, że się sprząta.

Kij=Marchewka (, #IP a245cd2945) Odpowiedz

Może to celowe działanie właściciela fotopułapki? Leśniczy może nadużył, nadużywa żE jest leśniczym z porożem.

majowy g. (, #IP 253e97991c) Odpowiedz

złodziej nie przepuści żadnej okazji