Wiadomości z Garwolina

Od dziś wnioski o 500 plus także tradycyjnie

Dodano:
garwolin - Od dziś wnioski o 500 plus także tradycyjnie

Od dziś wniosek o świadczenie wychowawcze 500 plus można składać także metodą tradycyjną w formie papierowej za pośrednictwem poczty lub osobiście w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Garwolinie. W związku z wprowadzeniem obostrzeń na terenie całego kraju związanych z COVID-19, urzędnicy zachęcamy do wypełnienia wniosku on-line poprzez bankowość elektroniczną, Platformę Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS) czy portal Emp@tia.

Przypominamy, że od tego roku obowiązują nowe zasady. Zmieniły się terminy naboru i okres, na jaki przyznawane jest świadczenie. Wraz z rokiem 2021 nastała ważna zmiana związana z ustalaniem okresu świadczeniowego oraz terminem składania wniosków o świadczenie wychowawcze. Od tego roku prawo do świadczenia „500+” ustalane jest na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego. Nabór wniosków online na nowy okres świadczeniowy w ramach programu „Rodzina 500+” rozpoczął się 1 lutego br. Dziś rusza natomiast nabór wniosków drogą tradycyjną, czyli za pośrednictwem poczty lub podczas osobistej wizyty w MOPS w Garwolinie.

O Programie 500 plus na nowych zasadach miasto pisało już tutaj https://garwolin.pl/500-plus-na-nowych-zasadach/.
Szczegółowe informacje oraz wymagane dokumenty można znaleźć na stronie www.mopsgarwolin.pl .

Uwaga, ważne terminy, ważne informacje!
Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.

REKLAMA:


Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku.
W związku z wprowadzeniem obostrzeń na terenie całego kraju związanych z COVID-19, zachęcamy wszystkich pobierających świadczenie wychowawcze 500+ do składania wniosków drogą elektroniczną. Elektroniczna forma wnioskowania o świadczenie to nie tylko szybkość i wygoda, ale przede wszystkim wyraz troski o nasze wspólne bezpieczeństwo w obliczu pandemii COVID-19.

Zachęcamy do składania wniosków online poprzez portal Emp@tia, bankowość elektroniczną lub Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

W przypadku braku możliwości złożenia wniosku drogą elektroniczną, podczas wizyty w MOPS w Garwolinie zaleca się przestrzeganie zasad bezpieczeństwa tj. zakrywanie nosa oraz ust, zachowanie dystansu, posiadanie własnego długopisu, dezynfekcję rąk przed wejściem. Jednocześnie informujemy, że przy stoliku może znajdować się tylko jedna osoba.

Osoby, które wymagają pomocy w wypełnianiu wniosków proszone są o kontakt telefoniczny z pracownikiem MOPS pod numerem (25) 684 34 41.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Będą szczepić dzieci... (, #IP a245cd2945) Odpowiedz

No przecież mówiliście niedawno że dzieci nie chorują i nie przenoszą?! Co, za mało pieniążków pfizer zarobił i trzeba więcej szczepionek opchnąć? Jakim s🐔wy synem trzeba być żeby tak kłamać?! Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-adam-niedzielski-w-wakacje-mozliwe-szczepienia-dzieci,nId,5152058#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

rzygać mi się chce jak czytam takie herezje (, #IP 7540601743) Odpowiedz

trzeba być ograniczonym pustakiem, żeby pisać takie bzdury... koronasceptyk się znalazł - teorie z zaściankowego kościółka albo od tego tumana z Torunia

będą szczepić re: (, #IP aaaf9c18e3) Odpowiedz

Nie wiem skąd wiadomości,że dzieci nie chorują i nie przenoszą choroby. Pewnie w kościele ci powiedzieli