Ciekawe tematy z Garwolina

Garwolińscy policjanci apelują o ostrożność podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań

Dodano:
garwolin - Garwolińscy policjanci apelują o ostrożność podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań

Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do 30 czerwca 2021 roku. Niestety, jest to także okazja, podczas której nieuczciwe osoby mogą próbować nas oszukać. Dlatego policja apeluje do mieszkańców o wzmożoną czujność podczas spisu.

Apel policja kieruje głównie do osób starszych, których ufność mogą wykorzystać oszuści. Warto te ostrzeżenia przekazać naszym bliskim, aby nie stali się ofiarami przestępstwa.

Biorąc udział w spisie kierujmy się przede wszystkim bezpieczeństwem naszych danych. Pamiętajmy, że podczas spisu nikt nie powinien żądać od nas podania danych do kont oraz kart bankowych czy kredytowych.  Pod żadnym pozorem nie powinniśmy ich udostępniać! Za przeprowadzenie spisu nie jest pobierana żadna opłata. Jeśli więc, osoba podająca się za rachmistrza spisowego, poprosi nas dokonanie opłaty – możemy być pewni, że to działanie oszusta, który chce wyłudzić pieniądze.

- Apelujemy do Państwa o ostrożność i rozsądek. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń próby oszustwa, prosimy o powiadomienie Policji - mówi sierż. szt. Małgorzata Pychner.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

spis (, #IP 2ec1ef7619) Odpowiedz

gmina powinna poinformowac kiedy bedzie danego dnia spis na wsi i nazwisko rahmistrza