Ciekawe tematy z Garwolina

Szybciej do Zakopanego - przetarg na rozbudowę węzła Pcim na S7

Dodano:
garwolin - Szybciej do Zakopanego - przetarg na rozbudowę węzła Pcim na S7

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na rozbudowę węzła Pcim w ciągu drogi ekspresowej S7, na trasie z Krakowa do Zakopnego. Wyłoniony wykonawca zbuduje sześciowlotowe rondo w miejscu skrzyżowania łącznic i dróg gminnych. Zainteresowani przetargiem mogą składać oferty do 19 kwietnia 2021 r.Zamiast skrzyżowania, będzie rondo

Inwestycja polegała będzie na przebudowie czterowlotowego skrzyżowania łącznic węzła drogowego Pcim z drogami gminnymi i czterowlotowego skrzyżowania (starodroża DK7) i dróg gminnych na rondo sześciowlotowe z jezdnią wokół ronda o szerokości 6 m i pierścieniem przejazdowym o szerokości 1 m. Dodatkowo wykonane zostanie odwodnienie terenu wraz z przebudową przepustów i oświetlenia ulicznego. Powstanie także oświetlenia tarczy ronda.

Roboty budowlane powinny być ukończone w terminie nie dłuższym niż 10 miesięcy od dnia podpisania umowy. Do czasu realizacji prac nie będą wliczane okresy zimowe (od 15 grudnia do 15 marca).

REKLAMA:


Bezpieczeństwo i płynność ruchu
Obecnie w rejonie łącznic węzła drogowego z drogami gminnymi i starodrożem DK7 występują utrudnienia w ruchu kołowym. Tworzą się zatory drogowe wynikające z braku odpowiedniej powierzchni akumulacji ruchu pomiędzy skrzyżowaniami, które są położone blisko siebie. Odległość pomiędzy nimi wynosi tylko około 25 m. Wybudowanie rondo wpłynie na poprawę płynności ruchu w tym rejonie oraz bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych.

Porozumienie i współpraca
W lipcu 2018 r. podpisane zostało porozumienie pomiędzy GDDKiA a Gminą Pcim. W myśl porozumienia po stronie Gminy było przygotowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę, a po stronie GDDKiA jest realizacja zadania.

źródło: GDDKiA, opr. AS


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.