Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (29 marca - 5 kwietnia 2021)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (29 marca - 5 kwietnia 2021)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.

 
30 marca 2021 r.

Udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy kobiecie w Choinach

Dwa zastępy OSP oraz zastęp PSP uczestniczyły w udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy nieprzytomnej kobiecie, która znajdowała się w swoim domu. Działania prowadzono z wykorzystaniem AED, po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego kobietę przekazano ratownikom pogotowia. Czas akcji wynosił ponad jedną godzinę.

31 marca 2021 r.

Miejscowe zagrożenie na S17

W Czyszkówku na trasie S17 doszło do zderzenia samochodu osobowego, dostawczego i ciężarowego. Działania trzech zastępów trwające ponad jedną godzinę polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w uszkodzonych pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

2 kwietnia 2021 r.

Olej na jezdni

Jeden zastęp PSP usuwał plamę oleju na ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Garwolinie. Działania o nieskomplikowanym charakterze trwały zaledwie pół godziny.

REKLAMA:


Zdarzenie drogowe w Żelechowie
Na ulicy Długiej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocykla i autobusu, w wyniku czego jedna osoba została poszkodowana. Działania dwóch zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej, do czasu przekazania jej zespołowi ratownictwa medycznego. Czas interwencji wyniósł ponad jedną godzinę.

4 kwietnia 2021 r.

Niesprawna winda

W Woli Rębkowskiej miejscowy zastęp OSP udzielił pomocy niepełnosprawnemu mężczyźnie poruszającemu się na wózku inwalidzkim. Zainteresowany nie mógł dostać się z przejścia podziemnego na peron na terenie dworca PKP, z powodu nie działającej windy. Działania trwały niespełna pół godziny.

5 kwietnia 2021 r.

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Józefów

Przed godziną 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Józefów. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądów wody na budynek objęty pożarem oraz jednego prądu wody w obronie na sąsiedni budynek i garaż. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki spalonych elementów budynku. Prace prowadzono przy wykorzystaniu kamery termowizyjnej, w celu dotarcia do ukrytych zarzewi ognia. W działaniach trwających ponad dwie godziny uczestniczył jeden zastęp OSP i pięć zastępów PSP.
Ponadto w minionym tygodniu straż pożarna wyjeżdżała:
- 2 razy w celu dowożenia osób na szczepienia przeciw covid-19;
- 34 razy w celu dystrybucji ŚOI - maseczek;
- 12 razy do pożarów traw.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.