Wiadomości z Garwolina

Dwóch braci zaatakowało policjantów

Dodano:
garwolin - Dwóch braci zaatakowało policjantów

Policjanci w codziennej służbie często napotykają sytuacje zagrażające ich życiu i zdrowiu. Kilka dni temu, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, znaleźli się właśnie w takich niebezpiecznych okolicznościach. Podczas interwencji, związanej z realizacją nakazu doprowadzenia do zakładu karnego, dwóch braci zaatakowało policjantów. Sprawcy napaści zostali obezwładnieni, a chwilę później trafili do policyjnego aresztu.


Dzielnicowi z garwolińskiej komendy udali się do jednej z miejscowości w gminie Garwolin z zamiarem zatrzymania dwóch braci, wobec których sąd wydał nakaz doprowadzenia do zakładu karnego. Mężczyźni zostali skazani na karę pozbawienia wolności w związku z popełnionym przestępstwem kradzieży z włamaniem. Na miejscu okazało się, że mężczyźni zabarykadowali się w domu. Kiedy policjantom udało się wejść do środka, bracia chcąc zmusić policjantów do odstąpienia od zatrzymania, zaczęli być agresywni, rzucali różnymi przedmiotami, wyzywali i obrażali interweniujących funkcjonariuszy, a także ich zaatakowali.

REKLAMA:


Jeden z nich chciał uderzyć funkcjonariuszy drewnianym kołkiem, a drugi wymachiwał w ich kierunku kawałkiem szkła. Dzielnicowych wsparli policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Doświadczeni funkcjonariusze szybko obezwładnili 36 i 40-latka, którzy trafili do policyjnego aresztu.
Zgromadzony przez funkcjonariuszy i prokuratora materiał pozwolił postawić zarzuty znieważenia i czynnej napaści na policjantów. Za takie przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP MP, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Nicola (, #IP 5ef0fc65b9) Odpowiedz

Ta to jest wszędzie

Nicola (, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

wg ma nowych idoli.

szejk (, #IP 61d3a1ec54) Odpowiedz

a mogli ich zastrzelic