Wiadomości z Garwolina

Od maja więcej za wodę i ścieki

Dodano:
garwolin - Od maja więcej za wodę i ścieki

Zgodnie z harmonogramem taryfy za wodę i ścieki ustalone przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Garwolinie wzrosną. Dwa lata temu Wody Polskie zatwierdziły te taryfy na wniosek PWIK, blokując jednocześnie obciążenie przedsiębiorców wyższymi opłatami względem zwykłych mieszkańców Garwolina.


Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Garwolinie we wniosku z 12 marca 2018 roku przedstawiło Wodom Polskim taryfę dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę . Jak wiemy taryfy dla obu grup odbiorców od 23 kwietnia 2019r. roku wzrosły i kształtują się następująco: 4,12 w pierwszym roku, 4,29 w kolejnym do 4,41 w ostatnim roku. Taryfy za odprowadzanie ścieków zostały ustalone następująco: 10,30 (1 rok), 11,31 (2 rok) i 11,39 (3 rok). Wody Polskie, które nie ustalają opłat a jedynie je zatwierdzają, nie zgodziły się by przedsiębiorcy płacili więcej niż zwykli mieszkańcy za wodę i ścieki.

Więcej na ten temat TUTAJ.

I właśnie te ostatnie stawki 4,41 za wodę i 11,39 za ścieki będą obowiązywały od maja 2021r. 

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Woda i ścieki droższe niż w Warszawie! (, #IP c16fdf8926) Odpowiedz

1 lutego 2021 r. stołeczny MPWiK złożył wniosek o utrzymanie ceny za wodę i ścieki łącznie na dotychczasowym poziomie. Obecna stawka 9,85 zł za 1 m3 ma obowiązywać przez kolejne 3 lata. Zatem mamy wodę i ścieki droższe niż w Warszawie. Dla porównania w podobnym wielkością Łukowie: 3,36zł za 1 m3 wody i 4,44 zł 1 m3 ścieków. To skandal że burmistrz i rada pozwalają MPWiK na tak kształtowanie tak wysokich cen. Zarabiamy znacznie mniej niż w Warszawie a płacimy za wodę i ścieki znacznie więcej.