Wiadomości z Garwolina

Potrącony rowerzysta zginął na miejscu wypadku - policjanci apelują o ostrożność i czujność na drodze

Dodano:
garwolin - Potrącony rowerzysta zginął na miejscu wypadku - policjanci apelują o ostrożność i czujność na drodze

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj około godziny 15:00. Na drodze serwisowej przy trasie S-17 pomiędzy miejscowościami Lipówki i Miętne samochód osobowy potrącił rowerzystę. W wyniku poniesionych obrażeń 45-latek zmarł. Prowadzone w tej sprawie postępowanie wyjaśni przyczyny tego zdarzenia.


Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący hyundaiem 29-latek z powiatu garwolińskiego, z nieustalonych dotychczas przyczyn, uderzył w jadącego w przeciwnym kierunku cyklistę. W wyniku poniesionych obrażeń, 45-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Kierując hyundaiem był trzeźwy.

REKLAMA:


Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą w sprawie postępowanie, które wyjaśni przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku.
Policjanci apelują do rowerzystów o przestrzeganie kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że gdy nie ma drogi dla rowerów, wówczas kierujący rowerem powinien jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni, a w przypadku, gdy jedzie więcej niż jeden rower, powinny one poruszać się jeden za drugim. Wyjeżdżając na drogę, rowerzysta musi zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu poruszającym.

Nie tylko rowerzyści powinni przestrzegać drogowych norm. To samo dotyczy kierowców, którzy powinni zachować szczególną ostrożności i stosować się do przepisów ruchu drogowego.

Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy, że pieszy czy rowerzysta są również pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego – różnica polega na tym, że w starciu z rozpędzonym samochodem nie mają żadnych szans, dlatego garwolińska Policja apeluje o ostrożność i wyobraźnię!

sierż. szt. Małgorzata Pychner


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Baraniak (, #IP 1190b279b1) Odpowiedz

Jeden mały błąd i tragedia gotowa.Trzeba pamiętać że prędkośc zabija.

Pixi (, #IP abc2cfe755) Odpowiedz

A skąd wiesz jaka była prędkość ? Czy to twoje przypuszczenia ? nie każdy samochód który tamtędy przejeżdża zapierdala jak szalony, Szkoda że ludzie którzy się wypowiadają co było przyczyną i ci którzy najlepiej wszystko wiedzą nie są w stanie zgłosić się na policję i im powiedzieć najlepiej wymadrzac się na forum. Ciekawe czy na forum policji gdzie również piszą o tym wypadku WSZYSCY CI KTORZY SIE WYMADRZAJA komentowali by też w taki sam sposób u nich..

Telefony (, #IP 46d63abb8d) Odpowiedz

Telefony wychodzą.zamiast na drogę to oczy w ekran

Pixi (, #IP abc2cfe755) Odpowiedz

A skąd wiesz że główną przyczyną wypadku był telefon ? Widziałeś ? Tak to właśnie jest jak wypowiadają się ludzie Ci którzy tak naprawdę nic nie wiedza i nie wiedzą jak było naprawdę , szkoda tylko dziewczynki która była świadkiem tego zdarzenia i będzie miała zjechana psychikę

Obwodnica aglomeracji Pilawa (, #IP 96e39e677c) Odpowiedz

Akurat Pilawa jest takim potężnym,wielkim miastem że potrzebuje obwodnicy.śmieszne.po wybudowaniu 17ki mało kto jeżdzi przez Pilawę tranzytem.

(, #IP 107a1d0649) Odpowiedz

A kto mowi o jakimś tranzycie? Śmieszne, kto by jeżdził 17-stka skoro wjazdy sa tylko na dużych węzłach ( co jest oczywistością). Chodzi o normalny przejazd przez Pilawe takze z okolicznych miejscowości bez stania 15 min pod szlabanami.

Gość (, #IP e135207f0f) Odpowiedz

Ta droga jest tak wąska ze jadąc np.busem trzeba zjechać na pobocze mijając się z rowerem.A była taka fajna szeroka i Budimex ją zwęził do granic możliwości wielu kierowców skraca sobie drogę z lipówek do miętnego.A to raczej ścieżka rowerowa niż droga.Moze nasi włodaże się tym zajmą zamiast budować obwodnicę aglomeracji Pilawa...

(, #IP e9b8845973) Odpowiedz

Akurat obwodnica Pilawy jest potrzebna tysiąc razy bardziej niż sama przebudowa S17 nie wspominając o jakiejs bzdurnej dróżce z Lipówek do Miętnego mało komu potrzebnej.

(, #IP ae11b5a31b) Odpowiedz

Dla niektórych kierowców to bym powiedział że to autostrada ponieważ pędzą tamtędy nie patrząc na innych uczestników ruchu. Rowerem to tam strach jeździć bo jak mijają lub wyprzedzają to tylko jeden wielki świst.