Wiadomości z Garwolina

Policja zatrzymała trzy osoby z gminy Wilga, gminy Borowie i miasta Garwolin

Dodano:
garwolin - Policja zatrzymała trzy osoby z gminy Wilga, gminy Borowie i miasta Garwolin

Garwolińscy policjanci dzielnicowi oraz interwencyjni zatrzymali kolejne osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Podstawą działań funkcjonariuszy są przesyłane przez sądy bądź prokuratury nakazy zatrzymania i doprowadzenia konkretnych osób, które uchylają się przed odpowiedzialnością karną za popełnione wcześniej czyny.

Policjanci garwolińskiej komendy każdego dnia realizują nakazy doprowadzenia do zakładów karnych, na przesłuchania do spraw i czynności, których tak zwani „nakazowcy” próbują unikać. Policjanci niejednokrotnie muszą wykazać się cierpliwością i wykorzystać umiejętności obserwacji, aby wśród innych osób zauważyć tę, która mając świadomość karnej „odsiadki” bądź stawienia się do konkretnego organu, bagatelizuje ten obowiązek - myśląc, że organy ścigania o niej zapomną.

REKLAMA:


- W ciągu ostatniej doby garwolińscy stróże prawa, realizując sądowe nakazy, zatrzymali trzech mężczyzn z naszego powiatu. Mieszkańcy gminy Wilga, gminy Borowie i miasta Garwolin byli poszukiwani przez sąd do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności. Wszyscy trafili do zakładu karnego, gdzie spędzą najbliższe dni - mówi sierż. szt. Małgorzata Pychner

W czasie codziennej służby policjanci skrupulatnie zbierają informacje oraz sprawdzają i ustalają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości.

KPP MP. opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.