Ciekawe tematy z Garwolina

Prawo.pl: Ministerstwo Zdrowia proponuje skrócenie izolacji pacjentów covidowych

Dodano:
garwolin - Prawo.pl: Ministerstwo Zdrowia proponuje skrócenie izolacji pacjentów covidowych

Do konsultacji trafił projekt rozporządzenia skracający izolację osób objawowych - podaje Prawo.pl. Wystarczy, że minie 10 dni od wystąpienia objawów Covid-19 i jeden dzień bez gorączki. Obecnie chorzy mający objawy tej choroby mogą zakończyć izolację po 3 dniach bez gorączki oraz bez objawów ze strony układu oddechowego, ale nie wcześniej niż po 13 dniach od dnia ich wystąpienia.

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział Prawu.pl, że mniej więcej 2-3 tygodnie temu Rada Medyczna wydała zalecenie dotyczące postępowania z pacjentami, a teraz uspójnia z nim rozporządzenie. Jak podaje serwis, w stanowisku z 24 marca, podpisanym w imieniu Rady Medycznej przez prof. Andrzeja Horbana, głównego doradcę premiera do spraw Covid-19, czytamy, że izolacja może być zakończona dla pacjentów objawowych, po co najmniej 10 dniach od pojawienia się objawów i co najmniej po 24 godzinach bez gorączki, o ile nastąpiła poprawa kliniczna, czyli zmniejszyły się takie objawy jak kaszel i duszności.

Eksperci, cytowani przez Prawo.pl, obawiają się, że krótsza izolacja może doprowadzić do większej ilości zakażeń. „Izolacja jest po to, aby zmniejszyć transmisję”– ocenia dr Paweł Grzesiowski. Z kolei Tomasz Zieliński, wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego zwraca uwagę, że temperatura to jest parametr nie do zweryfikowania.

Dlatego według ekspertów o zakończeniu izolacji powinny decydować testy antygenowe.

REKLAMA:


„Zwalniać z izolacji mogłyby, zatem np. dwa negatywne wyniki badań z wymazów z górnych dróg oddechowych pobranych w odstępie 24 godzin lub jeden negatywny wynik po określonym czasie (np. 7 lub 10 dni) od wyniku pozytywnego” – mówi Jakub Kowalski, radca prawny, wspólnik w Kancelarii Radców Prawnych Mirosławski, Galos, Mozes.

Test antygenowy pokazuje, bowiem najlepiej obecność antygenu. Gdy ten zanika, pacjent już nie zaraża. „Takie testy potaniały, są dostępne. Warto wydać 20 złotych, by mieć pewność, że pacjent już nie zaraża. To sposób na zmniejszenie transmisji” – podkreśla w wypowiedzi dla Prawo.pl dr Grzesiowski.

Pełen tekst artykułu: https://www.prawo.pl/zdrowie/kiedy-lekarz-moze-zwolnic-chorego-na-covid-19-z-izolacji,507848.html

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Kwartalnik@OKO$MaciejowiceTRÓJCAzZagorzdzonki (, #IP e466ceb73e) Odpowiedz

„Chińskie laboratorium biologiczne w Wuhan jest własnością firmy Glaxosmithkline, która (przypadkowo) jest właścicielem firmy Pfizer!” (ten, który robi szczepionkę przeciwko wirusowi, który został (przypadkowo) uruchomiony w Laboratorium Biologicznym Wuhan i który został (przypadkowo) sfinansowany przez dr Fauci, który (przypadkowo) promuje szczepionkę! „GlaxoSmithKline jest (przypadkowo) zarządzany przez dział finansowy Black Rock, który (przypadkowo) zarządza finansami Open Foundation Company (Fundacja Sorosa), która (przypadkowo) zarządza francuską AXA! Soros (przypadkowo) jest właścicielem niemieckiej firmy Winterthur, która (przypadkowo) zbudowała chińskie laboratorium w Wuhan i została kupiona przez niemiecki Allianz, który (przypadkowo) ma Vanguard jako udziałowca, który (przypadkowo) jest udziałowcem Black Rock, „który (przypadkowo) kontroluje banki centralne i zarządza około jedną trzecią globalnego kapitału inwestycyjnego. „Black Rock” jest także (przypadkowo) głównym udziałowcem firmy MICROSOFT, należącej do Billa Gatesa, który (przypadkowo) jest udziałowcem firmy Pfizer (która - pamiętasz? Sprzedaje cudowną szczepionkę) i (przypadkowo) jest teraz pierwszym sponsorem WHO! Teraz rozumiesz, jak martwy nietoperz sprzedany na mokrym rynku w Chinach zainfekował CAŁĄ PLANETĘ! „” Czytaj więcej na https://nt.interia.pl/raporty/raport-koronawirus/strona-glowna/news-bill-gates-o-dalszych-planach-dotyczacych-szczepien,nId,5193572#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome