Wiadomości z Garwolina

Flaga Mazowsza dostępna dla wszystkich

Dodano:
garwolin - Flaga Mazowsza dostępna dla wszystkich

Wspólnie na siedleckim Skwerze Tadeusza Kościuszki Flagę Województwa Mazowieckiego umieściły władze Mazowsza i Siedlec. W najbliższym czasie flaga Mazowsza trafi do wszystkich samorządów. – Niech ten symbol będzie wyrazem jedności naszej mazowieckiej wspólnoty. Zachęcam każdego Mazowszanina do wywieszania naszej flagi. Bądźmy dumni z naszego regionu – mówił w trakcie wydarzenia marszałek Adam Struzik.

– Jesteśmy mieszkańcami Mazowsza, więc umieszczona dziś na Skwerze Kościuszki flaga to nasz symbol, z którego powinniśmy być dumni. Symbol, który nas identyfikuje i jednoczy jako społeczność, mówi o naszym patriotyzmie, naszej kulturze i przywiązaniu do tradycji. Jesteśmy trzecim miastem po Radomiu i Warszawie, w którym flaga Mazowsza została uroczyście umieszczona na maszcie. Zachęcam więc mieszkańców do spoglądania w jej kierunku, by wywołać chwile refleksji o naszych korzeniach czy naszej historii – mówi prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik.

– Decyzją Sejmiku Województwa Mazowieckiego flaga województwa może być od teraz używana bez ograniczeń, co do miejsca i czasu, jako symbol służący identyfikacji i promocji województwa mazowieckiego – tłumaczy członek zarządu Janina Ewa Orzełowska. – Wkrótce do każdego sołectwa zostanie dostarczona flaga województwa. Flaga to piękny symbol, który przypomina, że jako Mazowszanie możemy być dumni ze swojej małej ojczyzny – dodaje członek zarządu Mazowsza.

Flaga będzie mogła być wykorzystywana w celach identyfikacyjnych i promocyjnych, a także, po uzyskaniu zgody zarządu województwa mazowieckiego, umieszczona również na przedmiotach przeznaczonych do handlu. Władze Mazowsza zainaugurowały kampanię promującą Flagę Województwa Mazowieckiego. Flagi Mazowsza rozsyłane są do wszystkich samorządów.

REKLAMA:


Flaga to symbol, który powinien jednoczyć zaznacza marszałek Adam Struzik. – Symbol, z którym powinniśmy się utożsamiać i który określa nas jako Polaków, Europejczyków, ale też Mazowszan. Mazowsze to największy  i od lat najszybciej rozwijający się region w Polsce. Województwo wielu szans i możliwości. Mamy więc z czego być dumni. Dlatego, pokażmy, że Mazowsze jest dla nas ważne, wywieszając flagę z wizerunkiem białego orła bez korony przed domem, w miejscu pracy i nauki – zachęca marszałek.

Symbolika flagi nawiązuje do historycznego herbu książąt mazowieckich i przypomina, jak długa, bogata i burzliwa była historia Mazowsza. Integruje i skłania do refleksji o naszych korzeniach. To symbol regionalnego patriotyzmu i przywiązania do mazowieckiej kultury, tradycji, ale także troski o dobro wspólne.

Do wywieszania flagi w każdym mazowieckim domu zachęca Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego. – Flaga Mazowsza odwołuje się do naszej historii i korzeni, daje poczucie przynależności, solidarności i jedności. Jest nam najbliższa. Pozwala na utożsamianie się ze swoim regionem i uczy troski o dobro wspólne – dodaje członek zarządu Mazowsza.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Gosc (, #IP cf440514f0) Odpowiedz

Gdzie można dostać taką flagę?

organizator (, #IP 9156138e61) Odpowiedz

u Rydzyka w Toruniu albo w Muzeum Oświęcimskim u europosłanki Szydło

Za jedyne 500+ od K@U@BY (, #IP 51510f0227) Odpowiedz

U posła lub senator. Koordynuje rozdawnictwo sztab PiS o/Polik (b0jóki)