Wiadomości z Garwolina

Zderzenie aut na Lubelskiej w Garwolinie. Dwie osoby w szpitalu

Dodano:
garwolin - Zderzenie aut na Lubelskiej w Garwolinie. Dwie osoby w szpitalu

- Wstępne ustalenia policjantów pracujących na miejscu wskazują, że 76-letnia kierująca toyotą prawdopodobnie nienależycie obserwowała przedpole jazdy i najechała na tył poprzedzającego ją volkswagena, kierowanego przez 55-latka, który zatrzymał się za skręcającym pojazdem – mówi Małgorzata Pychner z KPP w Garwolinie.

W myśl kodeksu drogowego, kierowca jest zobowiązany do utrzymywania bezpiecznego odstępu między pojazdami, niezbędnego do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego auta. Prawdopodobnie przez niezastosowanie się do tej zasady, dzisiaj po godzinie 12:00 na skrzyżowaniu ulicy Lubelskiej i Mickiewicza w Garwolinie zderzyły się dwa pojazdy, w efekcie czego do szpitala trafiły dwie osoby.

- Wstępne ustalenia policjantów pracujących na miejscu wskazują, że 76-letnia kierująca toyotą prawdopodobnie nienależycie obserwowała przedpole jazdy i najechała na tył poprzedzającego ją volkswagena, kierowanego przez 55-latka, który zatrzymał się za skręcającym pojazdem. W wyniku zderzenia kierująca toyotą oraz pasażerka volkswagena trafiły do szpitala. Policjanci zajmują się ustaleniem wszelkich okoliczności tego zdarzenia – mówi rzecznik prasowy KPP w Garwolinie.

- Przypominamy, że kierowca jest zobowiązany do utrzymywania odpowiedniego, czyli bezpiecznego odstępu między pojazdami. Ta odległość musi być wystarczająca do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego auta – dodaje sierż. szt. Małgorzata Pychner z KPP w Garwolinie.

Bezpieczna odległość między pojazdami zależy od wielu czynników, między innymi od prędkości z jaką jedziemy, od warunków atmosferycznych, a nawet od samopoczucia kierowcy. Dlatego czasami należy zwiększyć odległość, aby uniknąć zdarzenia drogowego.

Pamiętajmy! Jeśli utrzymamy odpowiednio duży odstęp, to nawet w przypadku gwałtownego hamowania samochodu przed nami, powinniśmy mieć czas na reakcję.

zdjęcie poglądowe

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.