Rozrywka | Kultura Garwolin

Rozstrzygnięcie konkursów pod patronatem burmistrza Żelechowa

Dodano:
garwolin - Rozstrzygnięcie konkursów pod patronatem burmistrza Żelechowa

We wtorek 27 kwietnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się wręczenie dyplomów i nagród laureatom dwóch konkursów, nad którymi honorowy patronat sprawował burmistrz Żelechowa.

Pierwszy konkurs – „Malujemy literaturę” – został zorganizowany przez Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Żelechowie we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Żelechowie. Zadanie uczniów polegało na graficznym przedstawieniu wybranego utworu jednego z literackich patronów 2021 roku: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Różewicza, Cypriana Kamila Norwida lub Stanisława Lema. Do udziału w konkursie zaproszono uczniów z terenu gminy Żelechów: młodzież z siódmych i ósmych klas szkół podstawowych oraz ze szkół średnich.

Komisja konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej oraz nauczyciele z liceum w Żelechowie wyłoniła zwycięzców:
Laureaci w kategorii szkół podstawowych:
I miejsce: Anna Gula, kl. VIII SP w Żelechowie
II miejsce: Mateusz Tkaczyk, kl. VIII SP w Stefanowie
III miejsce: Piotr Chmielewski, kl. VIII SP w Woli Żelechowskiej
Laureaci w kategorii szkół ponadpodstawowych:
I miejsce: Karolina Cegiełka, kl. II LO w Żelechowie
II miejsce: Weronika Rodak, kl. II LO w Żelechowie
III miejsce: Magdalena Osiak, kl. II LO w Żelechowie

REKLAMA:


Wyróżnienia:
Barbara Zając, kl. II TH ZSP w Żelechowie
Karolina Piotrowska, kl. I LO w Żelechowie
Nagrody wręczyli: burmistrz Żelechowa Łukasz Bogusz, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Żelechowie Sylwia Tomaszek oraz nauczycielka liceum, radna rady powiatu garwolińskiego Urszula Kobielus.
Drugi konkurs – „Żelechów w wielkanocnych wyrobach cukierniczych” – został zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Żelechowie. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu gminy Żelechów. Przedmiotem konkursu było indywidualne wykonanie wielkanocnego wyrobu cukierniczego, związanego tematycznie z Żelechowem.

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce: Norbert Dziurkowski, kl. IV TŻiUG ZSP w Żelechowie
II miejsce: Patrycja Wróbel, kl. VIIIb SP w Żelechowie
III miejsce: Julia Mucha, kl. Vb SP w Żelechowie
Wyróżnienia:
Monika Szlendak, kl. III TŻiUG ZSP w Żelechowie
Zofia Woźniak, kl. Vb SP w Żelechowie
Dominika Michalik, kl. VIIb SP w Żelechowie

Nagrody wręczyli: burmistrz Żelechowa Łukasz Bogusz oraz dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Żelechowie Jacek Mucha.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 17

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.