Wiadomości z Garwolina

Podpisali umowę na budowę 4 km wałów wiślanych

Dodano:
garwolin - Podpisali umowę na budowę 4 km wałów wiślanych

Dziś w Kraskach Nowych na terenach przy Wiśle miało miejsce podpisanie umowy pomiędzy Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie a firmą EKOKANWOD z Nowego Korczyna na realizację przebudowy wału przeciwpowodziowego w gminie Maciejowice na odcinku 4 km.

Modernizacja wałów wiślanych to kluczowe zadanie mające na celu poprawę zabezpieczenia przeciwpowodziowego mieszkańców gminy Maciejowice oraz ich mienia.
Wartość umowy to 14.677.836,00 zł. Inwestycja jest w 80% dofinansowania ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

REKLAMA:


„Cieszę się bardzo że modernizacja wałów przeciwpowodziowych na terenie Gminy Maciejowice po długiej przerwie będzie kontynuowana. Nie ma nic cenniejszego jak zdrowie i bezpieczeństwo Mieszkańców oraz ochrona dobytku i mienia. To także zabezpieczenie inwestycji, które jako Samorząd prowadzimy na terenie gminy. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim osobom, które wsparły tę inwestycję, w szczególności Pani Marszałek Janinie Ewie Orzełowskiej, która zabiegała o zapewnienie środków w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Mazowieckiego oraz Pani Senator Marii Koc za zaangażowanie i rozmowy z Wodami Polskimi, by ta inwestycja doczekała się realizacji.
Dziękujemy wszystkim, którzy dążyli do tego by ta ważna inwestycje była wykonana. „
- napisał dziś na Facebooku wójt gminy Maciejowice Tomasz Kwiatkowski.

W wydarzeniu oprócz przedstawicieli Wód Polskich i wykonawcy zadania, udział wzięli też radni z powiatu garwolińskiego, senator Maria Koc i starosta garwoliński Mirosław Walicki.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Turysta (, #IP 981d9c82cb) Odpowiedz

Zaniedbali rowy melioracyjne, przepusty pod drogami i uśmiercili jezioro w Oblinie. W dawnych czasach nad jeziorem Oblinskin w sezonie letnim życie tętniło przez całą dobe. Teraz to glony, trawa i pasące się bydło i ich odchody w wodzie przypominające meduzy.

bzdury (, #IP 158d3912a4) Odpowiedz

Wystarczy zlikwidować meliorację w całym kraju jak i renaturalizacja rzek aby problemy powodzi ustąpiły .Obecnie przez melioracje woda spływa do rzeczek a że one są wyprostowane pod linijkę to za chwilę woda nie mieści się w wiśle .Wały to złudne poczucie bezpieczeństwa i tak naprawdę są kupą piachu . Umocnienia wału to leczenie skutków a nie przyczyn .Udrożnienie wisły z piachu ,budowa regulacji tj ostrogi ,opaski itp to jest droga do bezpieczeństwa .

Belmondziak (, #IP 95bf69d940) Odpowiedz

Wisła ok. Tylko jak wyglądają koryta rzek. Gdzie woda płynie do Wisły. Jakieś rowy melioracyje.Coś takiego istnieje.

Wały na moście😁 (, #IP 51510f0227) Odpowiedz

Jak zaczną intensywnie używać tych łopat to przekopia tunel przez Wiśle i obejdzie się bez mostu😇😘

Dziecinada (, #IP df74ad64f9) Odpowiedz

Jak dzieci! Jak dzieci!! Ogolić i do przedszkola!!