Wiadomości z Garwolina

Mieszkaniec Sulbin znalazł minę z II wojny światowej

Dodano:
garwolin - Mieszkaniec Sulbin znalazł minę z II wojny światowej

Na jednej z posesji w miejscowości Sulbiny przy ulicy Wspólnej znaleziono minę z czasów II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli znalezisko oraz pobliski teren do czasu pojawienia się saperów.

Dzisiaj po godzinie 9 jeden z mieszkańców Sulbin powiadomił, że na swojej posesji znalazł przedmiot, który wyglądem przypomina minę z czasów II wojny światowej. Na miejsce niezwłocznie został skierowany policyjny pirotechnik. Wstępna ocena specjalisty potwierdziła, że jest to mina. O znalezisku została powiadomiona również jednostka wojskowa. Funkcjonariusze zabezpieczali miejsce, by żadna z postronnych osób nie miała do niego dostępu do czasu zabrania niewybuchu przez saperów. Znalezisko zostało przetransportowane na wojskowy poligon, gdzie zostanie zneutralizowane.

Przypominamy!
    • w przypadku znalezienia niewybuchu natychmiast powiadom najbliższą jednostkę Policji;
    • stań w bezpiecznej odległości i nie pozwól nikomu podchodzić w zagrożone miejsce;
    • nigdy nie dotykaj niewybuchu, nie potrząsaj nim, ani nie przenoś;
    • czekaj do przyjazdu mundurowych – policjanci skontaktują się z jednostką wojskową, która zneutralizuje niewybuch;
    • jeśli znajdziesz nabój lub inny pocisk, nie próbuj go oczyszczać, nawiercać i robić sobie z niego breloczek. Zabawa z tego typu przedmiotami skończyła się dla niektórych tragicznie.
    • ostrzegaj dzieci przed niebezpieczeństwem!

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.