Wiadomości z Garwolina

Uwaga na przymrozki!

Dodano:
garwolin - Uwaga na przymrozki!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami m. in. w województwie mazowieckim.


„Zostały wydane nowe ostrzeżenia meteorologiczne 1° na przymrozki dla woj. lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około 0°C, przy gruncie do -2°C.”
- czytamy w komunikacie IMGW.

REKLAMA:


Ponadto instytut podaje, że w ntym tygodniu będzie przeważała pochmurna, okresami deszczowa pogoda, na szczęście nie zabraknie momentów ze słońcem. Początkowo dość chłodno z temperaturą w ciągu dnia w okolicach 8°C-15°C. Koniec tygodnia zapowiada się znacznie cieplejszy, z temperaturą powyżej 20°C.

W województwie mazowieckim, lubelskim i w pozostałej części województwa warmińsko-mazurskiego ostrzeżenia zaczną obowiązywać o godz. 2.00 we wtorek i potrwają do godz. 7.00.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że może dojść do niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.