Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (26 kwietnia - 2 maja 2021 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (26 kwietnia - 2 maja 2021 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


26 kwietnia 2021 r.

Pożar budynku mieszkalnego w Garwolinie

Po godzinie 5 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Garwolinie. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody do wnętrza budynku. Po ugaszeniu pożaru przeprowadzono prace rozbiórkowe konstrukcji budynku. W akcji trwającej prawie dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

28 kwietnia 2021 r.

Zderzenie dwóch pojazdów w Garwolinie

Przed godziną 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ulicy Lubelskiej w Garwolinie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. W wyniku zderzenia poszkodowane zostały dwie osoby. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. W akcji trwającej pół godziny udział brały dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zderzenie drogowe na ul. Kościuszki w Garwolinie

Przed godziną 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Kościuszki w Garwolinie, w którym uczestniczył samochód osobowy oraz motocykl. Poszkodowany został kierujący motocyklem. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji plamy oleju. W akcji trwającej blisko dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

29 kwietnia 2021 r.

Samochód ciężarowy uderzył w bariery energochłonne

Przed godziną 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu ciężarowego, który uderzył w bariery energochłonne na trasie S17 w miejscowości Chotynia. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

REKLAMA:


30 kwietnia 2021 r.

Zdarzenie drogowe w Parysowie

Przed godziną 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Parysowie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Żadna z osób nimi podróżujących nie odniosła obrażeń. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. W akcji trwającej blisko jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

1 maja 2021 r.

Zabezpieczenie lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Po godzinie 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła dyspozycja o zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie, który spadł z wysokości w Rębkowie. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz zastęp OSP Rębków.

Przewrócona łódka na zbiorniku wodnym w Korytnicy

Po godzinie 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o przewróconej łódce na stawie w miejscowości Korytnica. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu OSP Korytnica ratownicy stwierdzili, że kilkadziesiąt metrów od brzegu w wodzie znajduje się trzech mężczyzn, którzy trzymają się przewróconej łódki. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podjęciu osób z wody i przetransportowaniu ich na brzeg, gdzie zostali przekazani zespołowi ratownictwa medycznego. W działaniach trwających prawie dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

2 maja 2021 r.

Zdarzenie drogowe w Garwolinie

Po godzinie 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na ul. Trakt Lwowski w Garwolinie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz uprzątnięciu z jezdni elementów karoserii. W akcji trwającej pół godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Ponadto w minionym tygodniu jednostki ochrony przeciwpożarowej wyjeżdżały do:
- dekontaminacji budynków - 6 razy,
- powalonych drzew - 8 razy,
- dowóz na szczepienie - 2 razy.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.