KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Łoś biegał po S17. Takie zdarzenia po modernizacji drogi miały nie występować

Dodano:
garwolin - Łoś biegał po S17. Takie zdarzenia po modernizacji drogi miały nie występować

Po godzinie 5.00 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o biegającym łosiu po drodze S-17 na wysokości miejscowości Czyszkówek. Zwierzę stworzyło śmiertelne niebezpieczeństwo. Działania GDDKiA miały zapobiec takim zdarzeniom...

-  Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz otworzeniu najbliższej  bramy  w ogrodzeniu drogi expressowej i wypuszczeniu łosia. W akcji trwającej około 1 godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP - informuje st. kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy KP PSP w Garwolinie.

Takie zdarzenia po modernizacji drogi miały nie występować. GDDKiA zleciła wykonanie przejść dla zwierząt i montaż siatek, które miały utrudniać zwierzynie wtargnięcie na S17. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy GDDKiA. Poinformujemy, kiedy dyrekcja zajmie w tej sprawie stanowisko.

zdjęcie: archiwum KG, Czytelnik Konrad

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

xyz (, #IP 7f82115394) Odpowiedz

przecież łoś włączył się do ruchu na trasę S17 zgodnie z przepisami ruchu drogowego - na węźle Stacyjna. Tam przecież nie ma siatek zabezpieczających, bo i kierujący pojazdami nie mogli by wjechać :)

piątka dla zwierząt (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Taka jest polityka rządu żeby zwierzęta wszędzie chodziły i stwarzały problemy. Niedawno koło Maciejowic jeden rozumny człowiek odstrzelił takiego szkodnika i chyba siedział będzie. Zmierzamy w kierunku świętych krów.

Gosc (, #IP 867b2290c6) Odpowiedz

Tak niestety buduje drogi Budimex. Siatka leśną nie zatrzyma łosia.

Dla zwierząt zniszczyli drogę dla ludzi (, #IP 4559d8c911) Odpowiedz

W Michałówce zniszczyli b. dobry wjazd i wyjazd na 17-tkę,a także fatalną drogę przy Lisich Jamach-wszystko podobno dla zwierząt,by nie ginęły.Teraz za to giną ludzie.Kto wpadł na tak wspaniały pomysł,by to wszystko zrobić.Wcześniejsze rozwiązania mogły służyć zarówno ludziom, jak też zwierzętom.