KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Burmistrz Garwolina nie wydała koncesji na sprzedaż alkoholu na stacji paliw PKS

Dodano:
garwolin - Burmistrz Garwolina nie wydała koncesji na sprzedaż alkoholu na stacji paliw PKS

Burmistrz Garwolina nie wydała koncesji na sprzedaż alkoholu na stacji paliw PKS. Swoją decyzję włodarz uzasadnia zapisem z ustawy: ''zabrania się sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych na terenie zakładów pracy oraz miejsc zbiorowego żywienia pracowników''.

Burmistrz Miasta  Garwolina po rozpatrzeniu trzech wniosków Przedsiębiorstwa Komunikacji  Samochodowej w Garwolinie S.A. w sprawie o wydanie trzech zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych: o zawartości alkoholu do 4,5% oraz na piwo, od 4,5% do 18% (z wyjątkiem piwa) i powyżej 18% przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży zlokalizowanym w Garwolinie przy Al. Legionów 48 - w dniu 14 grudnia 2020 r., wydała trzy decyzje odmowne, powołując się na art. 14 ust. 1 pkt 2 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, wg którego zabrania się sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych na terenie zakładów pracy oraz miejsc zbiorowego żywienia pracowników.

- Art. 14 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi stanowił negatywną przesłankę w przedmiocie wydania zezwoleń – argumentuje włodarz.

REKLAMA:


Zgodnie z art. 127 kpa od wydanych przez burmistrza Garwolina decyzji stronie służyło odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Siedlcach.

- Wnioskodawca z takiego prawa skorzystał i zaskarżył powyższe decyzje. SKO postanowiło uchylić zaskarżone decyzje w całości i przekazać sprawę do ponownego rozpatrzenia organowi pierwszej instancji. Powodem uchylenia decyzji wg SKO była błędna wykładnia art. 14, co należało dokładniej zdefiniować – informuje Marzena Świeczak.

Dnia 21 maja br. włodarz podtrzymała swoje stanowisko w sprawie koncesji i ponownie wydała trzy decyzje odmowne.

- W moim stanowisku jako organu wydającego zezwolenie, planowany punkt sprzedaży napojów alkoholowych mieści się w budynku stacji paliw PKS w Garwolinie S.A., która nie stanowi odrębnej, całkowicie niezależnej części. Lokal usytuowany jest zatem na terenie zakładu pracy, którego pracownicy zapewniają transport publiczny – zaznacza włodarz.

- Od ponownie wydanych decyzji stronie służy prawo do  wniesienia odwołania do SKO w terminie 14 dni od daty ich otrzymania. Sprawa zatem cały czas jest w toku postępowania – dodaje Marzena Świeczak.

zdjęcie wprowadzajace Oranżada Garwolińska


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Wszystko to neurobiologia tłumaczy (, #IP 4f31908e59) Odpowiedz

https://www.google.com/search?client=firefox-b-m&q=vetulani+youtube&oq=vetulani+youtube&aqs=heirloom-srp..0l3

Do wszystkich mądrych ale nie rozumiejących różnicy (, #IP 52ddac3aa0) Odpowiedz

Stacja paliw PKS znajduje się na terenie zakładu pracy jakim jest PKS, orlen, shell, BP itp. są stacjami na prywatnych terenach. Sytuacja podobna do tej gdyby np. AVON miał swoje stacje paliw na terenie fabryki i chciał tam sprzedawać alkohol.

toldi (, #IP 48945707ca) Odpowiedz

A stacja paliw na dawnym PSTBKa. Tam są same zakłady pracy. Jakoś można.

Dokładnie (, #IP 2cdf5f8f04) Odpowiedz

Przecież to jest celowo robione i nawet, ktoś z Miasta próbuje tu na forum wymyślać jakieś argumenty.

analogicznie (, #IP cdd0d66cdb) Odpowiedz

Stacjom paliw też nie powinno się wydawać koncesji na alkohol. Zresztą chyba w naszym powiecie nie ma takiej sytuacji?

Mecenas za chwilę (, #IP 1a2ea72524) Odpowiedz

A ja bym na miejscu starostwa złożyła pozew do sądu o odszkodowanie za utracony dochód. I odpowiedzialność urzędniczą burmistrzowej. Ciekawe czy ma dobre ubezpieczenie.

toldi (, #IP da89ceb92a) Odpowiedz

Stacja paliw, Orlen czy Shell to też zakład pracy. Każdy market też jest zakładem pracy. Głupie tłumaczenie.

Powiat (, #IP fce5f19b76) Odpowiedz

Skąd ten burmistrz Garwolina jest że swoim nie da zarobić i jak w tych PKSach ma być dobrze jak mają samych wrogów wśród osób które powinny im sprzyjać. Kim trzeba być jakim myślącym człowiekiem :)

Wikary (, #IP 5c413e7c04) Odpowiedz

I bardzo dobrze, bo czerwone nosy zadużo chlają. Wszędzie.!!!!

Zorro (, #IP 5c9c3a1d66) Odpowiedz

Korki na Kościuszki i Al. Legionów są bo nikt nie pomyślał o zjeździe z S 17 na Łaskarzew, a w Garwolinie wszystko funkcjonuje jak na wsi wzdłuż jednej drogi nie łączy się bocznych dróg aby można było bokiem pojechać a nie wszystko cały ruch przez centrum, każdy z włodarzy robi po kawałku,a to drogi a to chodnika, aby zrobić coś dla radnego swojego z okręgu, żeby mógł się przy następnych wyborach czymś pochwalić a nikt nie patrzy całościowo i perspektywicznie

Łuki (, #IP c250432383) Odpowiedz

To Łaskarzew nie chciał dorzucić kilka PLN do zjazdu.

Brak słów (, #IP fe2dd6d6c7) Odpowiedz

Prywatne podmioty mają rozdawane koncesje na prawo i lewo a Spółce Publicznej wymyśla się jakieś dziwne powody aby nie przyznać. Może po prostu ta koncesja przeszkadza w czyimś biznesie i ktoś lobbował za nie przydzielaniem koncesji PKS?

Lokalna grupa AA przy Netto (, #IP 32fec4d701) Odpowiedz

Organ wyzszy wyda zgode AA miasto przelknie sline i bedzie dalej gdybalo gdzie i kiedy postawic kosze na smiecie.

Głupota (, #IP 3fe53500d6) Odpowiedz

Zamiast wspomóc przewoźnika,to pewnie tego nie robi bo walczy z powiatem. Głupota i ciemnota. Inne stacje paliw, sprzedają, a tu proszę,to miasto za rządów tej pani to pasmo podwyżek opłat i braku pomysłu co dalej.

Jaaa (, #IP 97064b761e) Odpowiedz

SĄD nie pozwoli by pod jego nosem była alkoholizacja.

Fundusz AA (, #IP 32fec4d701) Odpowiedz

Sąd ma wy...e. Od koncesji jest miasto.

Sprzedam 20-pak piwa -MEnel (, #IP 32fec4d701) Odpowiedz

Lokalny sklepik z napojami 24/7/356...

Wskazane by pani blondynka zajęła się rozładowaniem korków w naszym mieście. (, #IP 47f18ce365) Odpowiedz

To, co się dzieje na ulicy Kościuszki i Legionów w jedną i drugą stronę to jedna klątwa rzucana pod adresem garwolińskich włodarzy - SZOK!

Bedok (, #IP 9ffa1b44a7) Odpowiedz

W punkt napisane!!