KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Policja zatrzymała sześciu kierowców pod działaniem alkoholu

Dodano:
garwolin - Policja zatrzymała sześciu kierowców pod działaniem alkoholu

Tylko w długi weekend garwolińscy policjanci, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców miasta oraz powiatu garwolińskiego, wyeliminowali z ruchu czterech kierujących, którzy pijani kierowali pojazdami. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia oraz wysoka grzywna.

Tylko jednego dnia, w środę, tuż przed długim weekendem, garwolińscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich wpadł przed 8 rano na ulicy Stacyjnej w Garwolinie. Podczas kontroli okazało się, że 57-letni kierowca mercedesa w organizmie miał ponad promil alkoholu. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mieszkaniec powiatu garwolińskiego decyzją starosty stracił uprawnienia do kierowania. Tego samego dnia po godzinie 16 w miejscowości Unin Kolonia nietrzeźwy 31-latek, kierując motorowerem Romet, najechał na tył volkswagena. Okazało się, że mężczyzna w organizmie także miał ponad promil alkoholu.

Kolejnych czterech nietrzeźwych kierujących zostało wyeliminowanych z dróg powiatu garwolińskiego w długi weekend. W miniony piątek, przed godziną 19.00 w Przyłęku, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 28-letniego kierowcę volkswagena, który w organizmie miał 1,5 promila alkoholu. W sobotę po godzinie 21.00 w Garwolinie na ulicy Aleja Legionów w ręce policjantów wpadł 31-latek, który pomimo stanu nietrzeźwości kierował samochodem renault. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że w jego organizmie znajdowało się aż 2,7 promila alkoholu. W niedzielę natomiast, o godzinie 5 nad ranem, ulicą Lubelską w Garwolinie jechał 34-latek, który kierując volkswagenem miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Tego samego dnia policjanci ruchu drogowego zostali poinformowani, że w miejscowości Wilkowyja motorower wpadł do rowu. Na miejscu policjanci ustalili, że kierował nim 53-latek, który posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że w jego organizmie było 2,7 promila alkoholu.

REKLAMA:


Wszyscy zatrzymani odpowiedzą teraz za popełnione przestępstwa i wykroczenia przed sądem.
Policjanci przypominają, że nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Powszechnie wiadomo, że alkohol opóźnia czas reakcji, zaburza równowagę, sprawność i koordynację ruchową, które są niezbędne do bezpiecznego prowadzenia pojazdu. U wielu osób alkohol powoduje wzrost pewności siebie oraz chęć podejmowania zachowań ryzykownych. Często prowadzi to do narażania życia własnego, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego.

Polskie prawo stanowi, że osoba, która znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Podwojny gaz (, #IP 3f414e626f) Odpowiedz

A co slychac w sprawie pana burmistrza Zelechowa ? Czy rowniez bedzie ukarany, czy sprawa ucichnie ?

burmistrz (, #IP 7b3f8bd9ac) Odpowiedz

... on się przygotowywał do akcji Cała Polska Czyta Dzieciom - właśnie czytał LOKOMOTYWĘ i chciał to zrobić w stylu Ani Mru Mru - jak można za to karać ? To przecież ARTYSTA ...