KurierGarwoliński.pl

Ciekawe tematy z Garwolina

Policja wykorzystuje drony do kontroli kierowców i pieszych na drogach

Dodano:
garwolin - Policja wykorzystuje drony do kontroli kierowców i pieszych na drogach

Policja wykorzystuje drony do kontroli kierowców i pieszych na drogach. Na Mazowszu drony wykorzystywane są już od maja tego roku. Kiedy drony będą latały nad drogami w powiecie garwolińskim?


19 kwietnia policja z Lublina poinformowała:
„Przed weekendem funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przeprowadzili kolejne działania na drogach. Przy wykorzystaniu drona i przy współpracy z policjantami opolskiej drogówki, mundurowi obserwowali kierujących poruszających się drogą wojewódzką numer 747 biegnącą przez powiat opolski. Z powietrza obserwowali zachowania kierujących i natychmiast reagowali w przypadku niestosowania się do przepisów ruchu drogowego. W ciągu zaledwie dwóch godzin policjanci ujawnili łącznie 7 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami.”

26 marca policjanci poinformowali o swoich działaniach na terenie powiatu krasnostawskiego.

REKLAMA:


„Na terenie powiatu krasnostawskiego policjanci prowadzili kontrole drogowe z wykorzystaniem drona. Już w ciągu 40 minut funkcjonariusze ujawnili 5 wykroczeń polegających na wyprzedzaniu pojazdów w miejscu niedozwolonym. Najbardziej zaskoczony był kierujący audi, który na ,,podwójnej ciągłej” wyprzedził ciąg pojazdów. Mężczyzna otrzymał wysoki mandat karny i 5 punktów. „

Na razie nie ma informacji o tym, że drony sprawdzają prędkość pojazdów na polskich drogach. W USA drony mają taką możliwość. Sierż. szt. Małgorzata Pychner z KPP w Garwolinie przyznaje, że dron jest na wyposażeniu Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Nie wiadomo, czy jest już wykorzystywany na drogach powiatu garwolińskiego. Policjanci z Garwolina na razie nie mają drona na wyposażeniu, ale to się z pewnością niebawem zmieni.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.