lemar lipiec 2021

Garwolin Sport

Złoty Szymek i srebrny Marcel w Mistrzostwach Polski LZS

Dodano:
garwolin - Złoty Szymek i srebrny Marcel w Mistrzostwach Polski LZS

Województwo Lubuskie oraz KS „Lubusz” Słubice, byli organizatorami Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS, w których wystąpiło ponad 1000 młodych lekkoatletów ze 120 klubów sportowych z całej Polski. Bardzo dobrze wypadli w tych zawodach lekkoatleci „Wilgi” Garwolin którzy w końcowe klasyfikacji uplasowali się w czołowej trzydziestce i pokonali m.in. WLKS Siedlce Iganie Nowe.


Złoty medal w skoku w dal w kat. U-18 wywalczył w imponującym stylu 16-letni Szymon Głaszczka, który uzyskał odległość 7.06m i następnego zawodnika pokonał o 23 cm. Oto seria naszego skoczka – 6.81m – 6.98m,  a 7.06m uzyskał w IV próbie. Ze srebrnego medalu w skoku o tyczce w kat. U-20 cieszył się Marcel Paciorek, który w trudnych warunkach skoczył 3.10m. Na wysokiej IV pozycji, uplasowała się w biegu na dystansie 3000m, Aleksandra Borkowska, która wynikiem 11.20.16s ustanowiła rekord życiowy. Rezultat ten daje pewne nadzieje na start Oli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

W podobnej sytuacji znajduje się ósma w konkursie rzutu oszczepem Maja Przybysz, której wynik 36.08m jest jej nową życiówką /III klasa sportowa/ i plasuje ją obecnie na 18 pozycji w kraju, a na finały OOM kwalifikują się 24 zawodniczki. Wiktor Sikora, który ma już zapewniony start w OOM w rzucie dyskiem, tym razem rzucił 42.70m co dało mu również ósmą lokatę.

REKLAMA:


Bardzo dobry wynik w biegu na 400m – 60.41s uzyskała Olga Świesiulska, co w gronie prawie 50 zawodniczek dało jej 12 miejsce. „Biorąc pod uwagę długą podróż i warunki w jakich startowali zawodnicy /upał/, wyniki i miejsca zdobyte przez moich młodych podopiecznych można uważać za bardzo udane”, uzupełnia trener garwolińskich lekkoatletów – mówi Stanisław Buszta.

Trener dodaje, że w wyjeździe na zawody bardzo pomogło Powiatowe Zrzeszenie LZS w Garwolinie, opłacając pobyt zawodników w Słubicach.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 5

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.