KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Bez szczepionek, testów i kwarantanny polecimy już do sześciu krajów

Dodano:
garwolin - Bez szczepionek, testów i kwarantanny polecimy już do sześciu krajów

Podczas gdy Grecja wprowadza paszporty covidowe, kraje takie jak np. Albania zwalniają turystów z jakichkolwiek restrykcji. Podróżni nie będą musieli przedstawiać świadectw szczepień, testów i poddawać się kwarantannie. Przed powrotem do Polski, by uniknąć kwarantanny musimy wykazać negatywny test na koronawirusa lub świadectwo pełnego zaszczepienia na COVID.

(zdjęcie wprowadzajace: kościół w Albanii)


Gdzie można lecieć na wakacje bez testów na koronawirusa?

Podczas gdy europejscy bankruci jak Grecja czy Hiszpania wiernie wykonują wszystkie zalecenia z Brukseli i Berlina, w tym unijne certyfikaty covidowe od 7 czerwca, kraje spoza UE i Schengen wpuszczają turystów nawet bez testów. Powodem tego jest bardzo niski poziom zakażeń.
„Wielu turystów szuka krajów, gdzie można lecieć bez testu na obecność koronawirusa. Zimą wciąż możemy liczyć na dobrą pogodę w naprawdę wielu miejscach, dlatego to chętnie wybierany czas na ciepły urlop z biurem podróży. Poniżej przedstawiamy aktualną listę kierunków, gdzie można polecieć na wakacje bez testów – te kraje zdecydowanie warto wybrać na zimowy wyjazd.” - czytamy na fly.pl
    1. Albania (z wyjątkiem lotów z lądowaniem na Korfu w Grecji)
    2. Czarnogóra
    3. Dominikana
    4. Kostaryka (z wyjątkiem przelotów z przesiadką w Niemczech)
    5. Macedonia
    6. Meksyk (z wyjątkiem przelotów linią lotniczą KLM)

Albania i Czarnogóra nie są ani w UE ani w Schengen, ale wjedziemy do tych krajów na dowód osobisty, podobnie jak do Macedonii. Brak paszportu może jednak utrudniać dostęp do niektórych usług. Warto przed wylotem sprawdzić warunki pobytu w danym kraju na stronie polskiego rządu.

źródło: fly.pl, gov.pl

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.