lemar lipiec 2021

Ciekawe tematy z Garwolina

Nieustępliwość i praca nad sobą - za kolejnym razem sukces!

Dodano:
garwolin - Nieustępliwość i praca nad sobą - za kolejnym razem sukces!

St. szer. Paulina Makulec z 6 Mazowieckiej Brygady OT wymazuje słowo ''NIEMOŻLIWE'' ze swojego słownika. Dzięki swojej determinacji niebawem rozpocznie trzynastomiesięczny kurs oficerski.

To ogromne wyróżnienie, bo o miejsca na dwóch uczelnianych wojskowych - WAT i AWL starają się żołnierze z całego kraju. Miejsca są ograniczone, a zanim kandydat na oficera dojdzie do ostatniego etapu, najpierw musi wykazać się wiedzą wojskową, umiejętnościami przywódczymi, sprawnością fizyczną i zaangażowaniem. Paulina służy w 65 batalionie lekkiej piechoty w Pomiechówku i jest trzecią mieszkanką powiatu garwolińskiego, która dostała się elitarny kurs WOT.

Wskoczyła na swoje osobiste podium
- W 2020 roku po raz pierwszy zdecydowałam się aplikować na kurs oficerski Agrykola. Niestety, wtedy się nie udało. Z perspektywy czasu widzę jednak, że nie była to w żadnym stopniu porażka. Ówczesna decyzja komisji wpłynęła na mnie mocno motywująco i dała mi przysłowiowego „kopniaka”. Poprawiłam beret i postanowiłam, że w przyszłym roku muszę udowodnić swoją determinację. Przez cały rok, a był to rok pod znakiem COVID, zdobywałam doświadczenie oraz nabierałam większej pewności siebie. W tym roku spróbowałam ponownie. Moja determinacja i wytrwałość pomogły mi wskoczyć na moje osobiste podium. Z nieskrywaną dumą mogę krzyknąć, że jestem z siebie dumna!

Przewodnim hasłem, swego rodzaju mantrą życiową są słowa „Idź tam, gdzie się boisz”. I podobnie było też z moją przygodą z wojskiem. Z pozoru łatwa decyzja zmusiła mnie do tak wielu pozytywnych i rewolucyjnych zmian.

Niezwykle cenię sobie swój osobisty rozwój. Pcham się wszędzie tam, gdzie wiem, że będę w stanie wynieść kawał nowej, wcześniej niezdobytej wiedzy i doświadczenia. W końcu to nas buduje. Z tego też powodu książki są u mnie na swoistym piedestale, a tematyka wojsk specjalnych ma zapewnione wyjątkowe miejsce w mojej bibliotece. Dla mnie osobiście najbardziej rozwojowe są szkolenia z weteranami misji, w Mobilnych Zespołach Szkoleniowych. Sam udział w nich jest już nagrodą, podczas szkoleń z instruktorami MZSZ plecak korzyści niemalże pęka.

REKLAMA:


Jeśli tylko się chce, to nie ma rzeczy niemożliwych. Już od dłuższego czasu skrupulatnie wymazuję słowo - niemożliwe - ze swojego słownika. Najpierw próbuję, dopiero później mogę ponarzekać albo co najwyżej przykleić plaster 😉. Każde podjęcie próby jest krokiem naprzód."

Do ostatniego etapu przystąpiło 300 kandydatów
O 120 miejsc na WAT i AWL walczyło blisko 300 żołnierzy OT - ochotników z całej Polski. Wyłonieni w kwalifikacji kandydaci zostaną skierowani na 13-sto miesięczny kurs prowadzony w trybie stacjonarno - rotacyjnym. Obecnie kontynuowane są edycje przerwane pandemią koronawirusa, trzecia i czwarta edycja kursu Agrykola. Bierze w niej udział blisko 180 żołnierzy OT. W sumie, w dotychczas zakończonych - dwóch edycjach kursu Agrykola przeszkolono 106 żołnierzy OT, część z nich została już promowana na stopień podporucznika.

Program szkolenia oficerów terytorialnej służby wojskowej pod nazwą Agrykola został opracowany w 2017 roku przez Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej oraz przedstawicieli Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego MON. Nazwa projektu nawiązuje do szkoły podchorążych rezerwy piechoty „Agrykola”, założonej w 1941 roku przez Kedyw Komendy Głównej AK.

Foto: DWOT


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.