KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

Pobiegliśmy po KilometryPoMocy!

Dodano:
garwolin - Pobiegliśmy po KilometryPoMocy!

W niedzielę odbył się bieg stacjonarny ''Avon Kontra Przemoc - biegnij w Garwolini''. Pomimo upałów, na wyzwanie KilometryPoMocy przybyli chętni, którzy zebrali ponad 1,6 tysięcy kilometrów, mających niezwykłą moc pomagania.


W minioną niedzielę 20 czerwca odbył się już bieg stacjonarny „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”. W tym roku wyjątkowo w nowej lokalizacji, na 10-kilometrowej trasie Leśnej Ścieżki Przyrodniczo-Kulturowej pod Garwolinem. Uczestnicy w tym szczytnym celu pokonali wspólnie ponad 1 600 kilometrów, które mają moc pomagania. Na miejscu wszyscy otrzymali pakiety startowe, a w nich specjalne przypinki „Powiedz STOP Przemocy”, z których dochód został przeznaczony na rzecz Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia. Bieg wsparli także patroni honorowi wydarzenia – burmistrz Garwolina Marzena Świeczak i starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki.

W trakcie biegu stacjonarnego nie było nam łatwo! Temperatura przekraczała 30 stopni, ale daliśmy radę, bo wiedzieliśmy, że #KilometryPoMocy mają wielką moc. Siła, energia i zaangażowanie uczestników jest godne podziwu, dlatego serdecznie dziękuję biegaczom za wzięcie udziału w biegu. Zachęcam także każdego do dołożenia swoich kilometrów do wspólnego celu. Wiemy, że upały i okres pandemii nie sprzyjają aktywnościom fizycznym, dlatego przedłużamy nasze wyzwania do końca lipca. Wierzymy, że razem pokonamy wszystkie trudności! – mówi Karol Ereminowicz, uczestnik biegu, dyrektor finansowy Avon Operations Polska.

Zwycięzcą tegorocznej edycji biegu został Andrzej Starżyński, który ukończył bieg w czasie 33 minut i 2 sekund. Drugi na mecie był Daniel Żochowski, a na trzecim miejscu uplasował się  Łukasz Świesiulski – najlepszy zawodnik z powiatu garwolińskiego. W tych niezwykle trudnych warunkach świetnie radziły sobie kobiety. Wśród pań triumfowała Monika Kaczmarek, która ukończyła bieg z czasem 36:47. Drugi czas wśród kobiet wybiegała Ewa Jagielska, a trzeci – Maria Cześnik. Czwartą w kolejności kobietą, a zarazem najlepszą zawodniczką z powiatu garwolińskiego, była Emilia Mazek. Wszystkie cztery panie znalazły się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej.

REKLAMA:


W klasyfikacji mieszkańców powiatu garwolińskiego na podium stanęli także: Robert Swiecak i Robert Makulec oraz Iwona Oleksiak i Agata Szaniawska.

Po miesiącach izolacji i pracy zdalnej, pokonywanie takich odległości było dla biegaczy ogromnym wyzwaniem, dlatego ich wysiłek tym bardziej jest godny uznania. Gratuluję zwycięzcom i wszystkim uczestnikom za wytrwałość w tak słusznej sprawie. Cieszę się, że tym razem udało nam się pokonać wszystkie trudności i wesprzeć szczytny cel, jakim pomoc dla osób doświadczających przemocy - mówi Michał Kopik, dyrektor biegu i prezes Stowarzyszenia Truchtacz.pl.

Organizatorami wydarzenia są Avon Operations Polska, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl. Avon od lat skupia się na walce z przemocą domową i stale porusza ten temat w specjalnej kampanii informacyjno-edukacyjnej na całym świecie. Bieg „Avon Kontra Przemoc- biegnij w Garwolinie” jest kolejnym głosem sprzeciwu wobec tego problemu. Za jego pomocą każdego roku firma angażuje kolejne osoby w przerwanie milczenia i pomoc osobom mierzącym się z przemocą.

Dołączyć do zbierania #KilometryPoMocy w aplikacji Strava można tutaj: https://www.strava.com/clubs/AvonKontraPrzemoc,


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 3

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Niezwykła moc pomagania. (, #IP 10d21ec7bb) Odpowiedz

Jestem prostym człowiekiem, proszę mi wyjaśnić. Bieg stacjonarny - co to za wynalazek? rozumiem, że to na bieżni. Niezwykła moc pomagania kilometrów, ale w jaki sposób konkretnie który kilometr pomógł najwięcej i komu, może jakieś nazwisko? Biegnij kontra przemoc czy osoby biorące udział w biegu stacjonarnym mają skłonności do przemocy?