Babik grudzień 2021

Wiadomości z Garwolina

Segregacja sanitarna w Szkole Podstawowej nr 2 w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Segregacja sanitarna w Szkole Podstawowej nr 2 w Garwolinie

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie zarządził, że na zakończenie roku oprócz dzieci i osób sprawujących odpowiednie funkcje, do szkoły mogą wejść tylko zaszczepieni rodzice. Sam dyrektor jednak nie przestrzega restrykcji epidemicznych ( trzeci od lewej na zdjęciu wprowadzającym, wykonanym w ten weekend).


Takie pismo trafiło na skrzynki mailowe rodziców uczniów SP nr 2:
„Na zakończeniu roku szkolnego mogą być tylko uczniowie, nauczyciele PSP nr 2 im. 1 PSK, rodzice z trójki klasowej, zaproszeni goście (ewentualnie mogą przyjść rodzice którzy są w pełni zaszczepieni - nie są liczeni do limitów) zgodnie z podanym wcześniej harmonogramem uroczystości

Podstawa prawna
Rozporządzenie Rady Ministrów z 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2021 r. poz. 861 ze zm.).

Rozporządzenie Rady Ministrów z 4 czerwca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2021 r. poz. 1013) -  26 ust. 15 i 16.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. z 2017 r., poz. 1603 ze zm.) -  2 ust. 1.

Wszystkie uzgodnienia zostały skonsultowane z PSSE Garwolin.
Pozdrawiam serdecznie

Adam Wyskwar „

Z informacji, jakie do nas spływają, wynika, że podobne zarządzenia planowane są do wprowadzenia też na terenie innych szkół w powiecie. Rozporządzenie jest bardzo wątpliwą podstawą prawną dla wprowadzanie tego rodzaju segregacji. Rząd rozporządzeniami próbuje wymusić na obywatelach określone zachowania. Po raz kolejny widzimy jak szczepionka jest nieobowiązkowa.

Mało tego. Dane osób zaszczepionych mają być w SP nr 2 sprawdzane. Kto tego dokona i na jakiej podstawie prawnej? Nauczyciel? Woźna? W obecnej sytuacji nie ma mowy o zachowaniu tajemnicy odnośnie stanu naszego zdrowia.

O wypowiedź w tej sprawie poprosiliśmy burmistrz Garwolina Marzenę Świeczak, ale włodarz twierdzi, że nie zna sprawy i musi zbadać problem. O opinię w tej sprawie poprosimy również mazowieckiego kuratora oświaty.

Cała sobotnia gala na Dni Garwolina odbyła się bez zachowania jakiegokolwiek reżimu sanitarnego. Nikt nie miał maseczki, a maseczek wymaga się od uczestników piątkowych uroczystości. Czy ktokolwiek wówczas weryfikował zaszczepienie uczestników?
Znajdziemy bez problemu zdjęcia z tego wydarzenia w lokalnych mediach, ale również sami samorządowcy mają na swoich tablicach takie zdjęcia. Na pierwszym z nich jest nie kto inny jak dyrektor SP nr 2 Adam Wyskwar. Ten sam, który nie wpuści do szkoły niezaszczepionych rodziców.

AKTUALIZACJA 15.15, 22 czerwca 2021r.
Komentarz burmistrz do sprawy: "Organizacja pracy szkoly leży w gestii dyrektorów poszczególnych placówek. Decyzje o sposobie organizacji zakonczenia roku szkolnego podejmowane były po uzgodnieniu z sanepidem i w zgodzie z aktualnie obowiązującymi przepisami"

Burmistrz na razie nie komentuje gali z minionego weekendu.zdjęcia: SP, FB Maria Koc

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Zakończenie roku (, #IP a09f4233ce) Odpowiedz

Najśmieszniejszy jest fakt że w ubiegłym roku na zakończenie roku szkolnego przychodziły same dzieci i wszyscy rozumieli i nie było bicia piany. A nie przesadzajmy nigdy dużo rodziców nie było na zakończeniach roku szkolnego. Sezon ogórkowy się zaczął i Kurier Garwoliński musiał wzbudzić zainteresowanie. Belfer

Pisma (, #IP 6db2da2484) Odpowiedz

Tu macie gotowe pisma: https://naszkobior.pl/pisma składać doniesienia do prokuratury!

Bezmyślny! (, #IP 9afd5848de) Odpowiedz

Wystarczyło zerknąć na GogleMaps, by zauważyć, że ta szkoła posiada duży teren boisk sportowych - wystarczyło zrobić imprezę na zewnątrz i problem znika sam. A jakby się zanosiło na ulewę, to wystarczy imprezę skrócić - na czym wielu zyska a nikt nie straci. Pozdrawiam.

Co grozi dyrektorowi? Komentarz prawnika (, #IP e7413b6f7f) Odpowiedz

https://www.youtube.com/watch?v=NVn6RUBPv_k

Anna (, #IP f6a2455012) Odpowiedz

Panie Dyrektorze, łatwo mozna w tym przypadku załatwić ta sprawę. Skoro rodzicom tak bardzo nie odpowiada obecna forma, to prosze zakazać wstepu rodzicom na teren szkoly. Wszystkim bez wyjątku. Niech stoją pod szkoła, niech sie gnieżdżą i zarażają wzajemnie, ale do szkoły nie wolno wejść. Szkołą jest dla ucznia , nie dla rodzica.Nie musi rodzic przychodzic na zakończenie roku szkolnego .Wystarczy aby był uczeń. Łatwo jest Wam wszystkim krzyczeć, wypowiadać swoje zdanie, ale jak cos by sie wydarzyło, to byłby krzyk że dyrektor do tego dopuścił.

OKO.pres przy pomniku garwolinskich kaczek (, #IP c29186b805) Odpowiedz

Za ten wpis ktos zaplacil/oplacil czy ... juz szczepionka zaczyna zrec od srodka i wyzera zakamarki logiki i komórkę - instynkt zachowawczy

WW (, #IP 70b4b97801) Odpowiedz

Paniusu ,jesteś już nie uratowania,morgelon do 2 Współczuje

segregacja (, #IP 1884347388) Odpowiedz

Porąbało Ci Anno mózg do głębin, najprawdopodobniej ze słońca i temperatur tropikalnych.!:-( (, #IP 7572ee6752) Odpowiedz

Nie muszą iść rodzice piszesz, mogą stać przed szkołą jak pies czekający przed sklepem na swojego pana. Czy rodzice i dzieci muszą iść na zakończenie roku szkolnego? Czy świadectwa nie można odebrać w sekretariacie w innym czasie? Odpowiedz...

Firma EkoLider nakazuje segregację śmieci do niebieskiego worka inne do żółtego worka, etc., etc... (, #IP 7572ee6752) Odpowiedz

Ale żeby już odnosić się do ludzi jako segregacja, to jak pamiętamy z historii przez faszystowskie Niemcy, oni także segregowali ludzi tak jak dziś próbuje to czynić Adam Wyskwar. Dokąd doprowadziła segregacja ludzi przez hitlerowskie Niemcy? Do obozów koncentracyjnych masowej zagłady takich jak Oświęcim. Uważam, że tego typu praktyki należy zgładzić w zarodku!

Jak będzie w innych szkołach w naszym powiecie? (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Macie może info czy są też inni zwolennicy dyskryminacji?

Faszyzm (, #IP 97fc69b9b5) Odpowiedz

Profesor L. Montagnier Laureat NAGRODY NOBLA informuje, ze szczepionki Powodują powstawanie mutacji, a jakieś powiatowe jasnowidze, co nagrody Nobla nawet nie powąchały przekwalifikowaly sie na wróżbitów i bezczelnie wciskają eksperymentalne szpryce... .. https://youtu.be/bcrkQG9wTJc

Zacznijmy myśleć (, #IP 042ab6efba) Odpowiedz

niezależnie od poglądów na temat pandemii czy szczepionek należy włączyć przede wszystkim własne myślenie. Łatwo ukrzyżować dyrektora. Tylko pytanie za co? Za dbanie o bezpieczeństwo uczniów? Że trzyma się wytycznych?: https://www.portaloswiatowy.pl/analizy-i-interpretacje/jakie-sa-wytyczne-dla-dyrektorow-szkol-w-sprawie-zakonczenia-roku-szkolnego-19782.html Że konsultował z sanepidem? Że w szkole jest za dużo dzieci w danym ciągu ( dla tych co nie wiedzą od 5 do 8 klas w danym roczniku)? Gdyby było rocznikowo tylko dwie albo jedna klasa jak w Jedynce to wszyscy by się zmieścili (limit 150 osób - ale NIE liczą się w limicie osoby ZASZCZEPIONE). Więc tym większy ukłon w stronę dyrektora, że zostawił wszystkim! rodzicom furtkę, a nie tylko tym z trójki klasowej. Tylko trzeba zacząć myśleć samodzielnie a nie nakręcać się interpretacją redaktora. Od sprawdzania czy ktoś jest zaszczepiony czy nie jest policja i sanepid. Wystarczy telefon do szkoły. Potwierdzą że tam nikt nie zamierza sprawdzać paszportów Covidowych. A że zrobiła się gównoburza? życzę dyrektorowi wytrwałości i odporności na id????w.

Od czego zaczęło się Auschwitz? Właśnie od segregacji (, #IP 6954c7375f) Odpowiedz

https://youtu.be/NU0FqE2GvmY?t=4443

Brawo Towarzyszu Dyrektorze! (, #IP aac19de051) Odpowiedz

Brawo, brawo towarzyszu dyrektorze. Idziecie zgodnie wytyczoną linią Partii i to Wam towarzyszu się chwali. Będziemy o Was Towarzyszu pamiętali jakby co... wiecie o co chodzi...

Dla wszystkich antyszczepionkowców... (, #IP bceb45d52d) Odpowiedz

Antyszczepionkowiec postanowił zagadać do małej dziewczynki, która siedziała w kolejce do lekarza i przeglądała ulotkę o szczepionkach: - Czy chciałabyś posłuchać dziewczynko o szkodliwości szczepionek? - Bardzo chętnie - odpowiedziała - to interesujący temat. Mam jednak wcześniej do pana pytanie: Jak to się dzieje, że koń, krowa i jeleń jedzą to samo czyli trawę, jeleń wydala małe suche kuleczki, krowa duże, płaskie rzadkie placki a koń wysuszone klumpy? Potrafi mi to pan wytłumaczyć co jest tego przyczyną? - Nie mam najmniejszego pojęcia - odpowiedział mężczyzna Na to dziewczynka: - Czy czuje się pan zatem naprawdę wystarczająco kompetentny by rozmawiać o wirusologii, biochemii i medycynie skoro temat zwykłego gówna przekracza pańskie możliwości?

Faszysci (, #IP 97fc69b9b5) Odpowiedz

Profesor L. Montagnier Laureat NAGRODY NOBLA informuje, ze szczepionki Powodują powstawanie mutacji, a jakieś powiatowe nieuki, co nagrody Nobla nawet nie powąchały przekwalifikowaky sie na wróżbitów i bezczelnie wciskają eksperymentalne szpryce... .. https://youtu.be/bcrkQG9wTJc

(, #IP cbeff223d2) Odpowiedz

Stary kawał z brodą, pierwsze wersje słyszałem ze 20 lat temu, Przytaczany w różnych kontekstach. Generalnie chodzi o dobrowolność w temacie szczepionek. ALe rządzącym już się udało doprowadzić do podziałów społeczeństwa i o to im chodzi. Samo wyszczepianie kompletnie nic nie da, co widać po Anglii, gdzie większość społeczeństwa już jest wyszczepiona, ale jakaś indyjska wersja srowida, zwana też delta, delta+ się ponoć rozprzestrzenia. Ja się nie szczepiłem, przechorowałem grypę prawie jak co roku ( wykonałem sobie niby testy)- wyszło że przeszedłem srowida. Teraz nikt w Polsce już nie choruje na grypę, zapalenie płuc, przeziębienie, katar itp. Każdy przypadek to srovid>

(, #IP e0420c5ad6) Odpowiedz

Nie jestem antyszczepionkowcem. Chcę mieć prawo wyboru

Czego gratulujesz dyrektorowi? (, #IP bceb45d52d) Odpowiedz

Czego gratulujesz dyrektorowi? Nie wiem czy jesteś świadomą osobą znaczenia słowa szczepionka. Szczepionka nie chroni cię przed zachorowaniem, a przed ciężkim przebyciem choroby. To są właśnie osoby które się wypowiadają w tym zaścianku.

Odważni (, #IP ac81e7bf35) Odpowiedz

Już to widzę,jak wszyscy ruszają do sądu Ha ha ha. Pisać to każdy potrafi,a jeszcze anonimowo to już szczyt. Czy też jesteście tacy odważni jak ktoś rozrabia np.na kwadracie,jak sąsiad płaci za śmieci za jedną osobę,a mieszka pięć,jak do rowu leja szambo???? A potem płacz że podwyżki.Tutaj wielka afera o zakończenie roku!!! Niech dziecko idzie samo i tyle.No ale przecież na forum będziecie ganić dyrektora,a potem każdemu nauczycielowi po paluszku do tyłka. Brawo Wy!!!!

jełop (, #IP 5f048acd4b) Odpowiedz

...a tu proszę wycieczki mamy jak na dłoni pokazany proces myślowy imbecyla.

Do jełopa (, #IP ac81e7bf35) Odpowiedz

Fajnie że się przedstawiłeś, właśnie o to chodzi by nie było anonimowo.

didv 69 (, #IP e0420c5ad6) Odpowiedz

Ludu Pracujący, Miast i Wsi . Żyjący w szczęśliwości i wolności Rodacy. Po co te swary i kłótnie. Przecież wiadomo, że nasi Wielcy Przywódcy tak w kraju jak i Europie chcą dla nas tylko i wyłącznie naszego szczęścia, zdrowia i wolności. Szczepionki są jednym z elementów tego raju w Europie. Więc spokojnie nasze dobro jest dla nich najważniejsze i dobranoc.

Brawo. (, #IP bceb45d52d) Odpowiedz

Czytając te wasze komentarze płakać się chce. Jakie te wasze komentarze są płytkie. Jak to jest że tyle ludzi wysoko wykształconych w tym mieście a jednocześnie taki ciemnogród. Zaścianek. Nic dziwnego że ludzie traktują Garwolin nasze miasto jak zaścianek. Brawo społeczeństwo. Brawo ciemnogród.

Witaj Katarzyna, oczywiście jak na żonę przystało należy męża Adama wziąć w obronę, (, #IP a366bd13bc) Odpowiedz

prawda?:-)))

A gdzie równość i tolerancja? (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Pederastów to wszędzie należy wpuszczać bo zaraz byłby krzyk na cały świat że faszyzm a niezaszczepionych to można dyskryminować nie zważając że wielu z nich nie zaszczepiło się ze względów zdrowotnych i nigdy nie będą mogli się zaszczepić nawet jakby chcieli. Dyrektora należy natychmiast wyrzucić dyscyplinarnie i rozpisać konkurs na nowego na nowy rok szkolny. Inaczej organ prowadzący będzie współodpowiedzialny.

$$$$ $$$$ $$$$ $$$$ $$$$ $$$$ $$$$ $$$$ $$$$ $$$$ (, #IP a366bd13bc) Odpowiedz

~~~~~~~~Dyrektora należy natychmiast wyrzucić dyscyplinarnie i rozpisać konkurs na nowego na nowy rok szkolny.~~~~~~~~~~ Problem w tym, że w konkursie na stanowisko dyrektora nie było konkurenta i historia z poprzedniego okresu może się powtórzyć, nawet gdyby rozpisano takowy konkurs, to obecny matoł nie będzie miał konkurenta. Zarządzać trzeba umieć, tylko taki bucoł pcha się tam, gdzie są łatwe pieniądze!:-(((

Brawo. (, #IP bceb45d52d) Odpowiedz

Gratulacje dla Pana dyrektora. Popieram decyzję. Widzę co się dzieje w przedszkolu jak rodzice wchodzą bez maseczek, gdzie są one rozporządzeniem. To wszystko świadczy jak dbają oni o swoje pociechy i samych siebie. Gratuluje odwagi osobom antyszczepionkowym. Aby nie spotkało was to co inne młode osoby, których już nie ma przez COVID. Jeszcze raz gratuluję decyzji.

Czego gratulujesz dyrektorowi? (, #IP 5c9c3a1d66) Odpowiedz

Tego, że olewa obostrzenia? Tego, że chodzi bez maseczki, że nie trzyma dystansu? Czy tego, że segreguje ludzi? a już udowodniono, że zaszczepieni też zarażają i chorują.

Podstawa prawna to dziennik ustaw i to sobie zapamiętaj noszący ksywkę: ``brudas`` (, #IP a366bd13bc) Odpowiedz

``Rozporządzenie Rady Ministrów z 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2021 r. poz. 861 ze zm.).`` Rozporządzeniami sąd się nie kieruje tylko ustawami. Rodziców zdeterminowanych i zmęczonych idiotyzmami rządu jak i ``brudasa`` prosimy o składanie wniosków do sądu o dyskryminację i oby ponieśli karę finansową! To jest ewidentny szantaż nad obywatelami Polakami. Czy żona ``brudasa`` pani dyrektor szkoły z Puznówki także wprowadzi śladami męża rozporządzenie jak wyżej napisane? Czy sami są zaszczepieni? Czy ich dwójka dzieci już się zaszczepiła lub ma to zamiar uczynić? Pytań kilka, a czy są na tyle honorowi, by na nie odpowiedzieć opinii publicznej?

(, #IP 48c636484e) Odpowiedz

podstawa prawda rozporządzenie, ktoś chyba prosi się o sprawy w sądzie i zgłoszenia do prokuratury, jeśli tak to ma wygląd to będzie.

segregacja.... (, #IP 1884347388) Odpowiedz

Kochani rodzice, spotkajcie się zróbcie bojkot zakończenia roku szkolnego. Wytłumaczcie dzieciom, że to ważny protest. Nie będą miały żalu, będą dumne z siebie a szkoła i tak musi wydać świadectwo. Do dzieła!

(, #IP c47eddc3d7) Odpowiedz

W szkole podst. nr 5, taka sama sytuacja, tylko info poszło nieoficjalnie do rodziców. Wniosek prosty, trzeba być na zakończeniu roku i wszelkie formy segregacji i działania pracowników szkoły nie zgodnego z prawem, zgłaszać na policję. A później pisać skargi do instytucji państwowych zaczynając od Kuratorium Oświaty, Urzędu Miasta, itp. Nie może być zgody i przyzwolenia społecznego na tego typu sytuacje.

Ma...... (, #IP 89da2e4671) Odpowiedz

Ale gruba!!!!!

Pandemia (, #IP abc47000b4) Odpowiedz

Kolejny mały człowiek, który uległ temu całemu teatrzykowi i dzieli ludzi na lepszych i gorszych, tylko na jakiej podstawie? Pandemia? Jaka pandemia? Nigdy nie było zadnej pandemi, wirus owszem jest i nikt tego nie neguje ale jest to choroba jak każda inna a że politycy bawią się ludźmi jak zabawkami i jeszcze za to chwalą ich wyborcy jak to świetnie rząd walczy z pandemia, której nie ma to ja już nie wiem co jeszcze musi się stać aby ludzie się obudzili. Bądźcie wolnymi a nie niewolnikami. Bierzmy sprawy w swoje ręce.

EMKA (, #IP 2ed9ce4f84) Odpowiedz

O Bracie. Jak miła ta ideologia. Pzdr dla myślących Marcin

segregacja. (, #IP bdf15258a2) Odpowiedz

To po co się szczepić ?Po to ,aby mieć przywileje? Więc szczepionka nie chroni przed zakażeniem? Oczywiście według rządowej narracji,bo prawda jest bardzo brzydka.Jednak nie ma konsekwencji w propagandzie szczepionkowej.

Stop segregacji sanitarnej i łamaniu prawa (, #IP be13bbcb6b) Odpowiedz

Pozew zbiorowy, nie wolno pozwalać na takie bezprawie i odpuszczać, bo jak tak dalej pójdzie, to od nowego roku szkolnego nie będą chcieli wpuszczać do szkoły niezaszczepionych dzieci.

wg (, #IP 253e97991c) Odpowiedz

juz byli tacy, co bawili się w segregację ..

Rodzice! (, #IP b58f890c8a) Odpowiedz

Zakładajcie sprawy cywilne dzbanowi. Nie odpuszczajcie!

Marley (, #IP 3d2375e3c7) Odpowiedz

No i proszę. Nawet w naszym małym grajdołku znalazł się pierwszy fan apartheidu. Czekamy na następnych. Kanalia zawsze zostanie kanalią i w pewnym momencie musi dać upust swoim ciągotom. Będzie po prostu komu napluć w twarz jak przyjdzie pora rozliczeń. A może nawet wcześniej- historia zna takie przypadki.

Pytanie (, #IP 1977f6b002) Odpowiedz

Czy od zaptoszonych gości dyrektor Adam Wyskwar też będzie oczekiwał pełnych szczepień? Czy wszyscy nauczyciele są w pełni zaszczepieni? Czy pozostały personel szkoły jest w pełni zaszczepiony? Czy niezaszczepieni pracownicy szkoły są odsunięci od pracy z naszymi dziećmi? Może media uzyskają odpowiedzi na te pytania od dyrektora Adama Wyskwara.

segregacja sanitarna w szkole (, #IP 9f1f54bf60) Odpowiedz

podziwiam krótkowzrocznośc dyrektora - jeden rodzic, który zna się trochę na prawie i dyrektor ma cieplutko

luzik (, #IP a948ee6863) Odpowiedz

spokojnie, on jest nie do ruszenia

otóż jest: (, #IP 535ed52107) Odpowiedz

https://www.youtube.com/watch?v=NVn6RUBPv_k

Skandal (, #IP 81c2920a92) Odpowiedz

Sami siebie dzielimy... Ludzie zacznijcie samodzielnie myśleć i żyjcie normalnie!