lemar lipiec 2021

Wiadomości z Garwolina

Czytali dzieciom w PSP nr 5 w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Czytali dzieciom w PSP nr 5 w Garwolinie

Biblioteka szkolna przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie zorganizowała VI edycję akcji pod hasłem: ''Czytają znani i lubiani''.

Wydarzenie zbiegło się w czasie z XX Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom. Uczniowie najmłodszych klas spotkali się z kierownik Wydziału Promocji Miasta i Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych Beatą Pasternak, dyrektor Centrum Sportu i Kultury Jarosławem Kargolem, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 8 ‘’Plastuś’’ Anną Lodowską, lekarz stomatolog Joanną Rybacką oraz reprezentujące kadrę szkoły wicedyrektor Anną Piorun i intendentką Martą Grykałowską.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały czytanych opowieści i prowadziły ciekawe konwersacje dotyczące książek i czytania, historii miasta Garwolin, a także zainteresowań zawodowych i pasji zaproszonych gości. Tego dnia czytały nawet maskotki, a książki wyszły z biblioteki, by świętować i cieszyć się z bycia częścią szczęśliwej społeczności szkolnej.

REKLAMA:


- Można było zaobserwować, że dzieci potrzebują takich spotkań i kontaktów z książką oraz osobami, które chcą z nimi rozmawiać. Zaproszeni goście wykazali się zdolnościami pedagogicznymi, umieli skupić uwagę słuchaczy na czytanej lekturze, ale także życzliwie i cierpliwie odpowiadali na wszelkie pytania, które pojawiały się podczas wspólnego czytania – informuje Urszula Jaskolska-Szelag z biblioteki.

- To bardzo ważne, by organizować tego typu akcje, brawa dla organizatorów – podkreśla burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, gość ubiegłorocznej edycji. - W dobie komputerów, internetu i telewizji kablowej, akcje takie jak te mają ogromne znaczenie. Nie od dziś wiadomo, że nic tak nie rozwija wyobraźni, nie poprawia pamięci i nie wzbogaca słownictwa u dzieci, jak książki czytane im na głos. Czytajmy więc dzieciom jak najczęściej – dodaje.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka i pracownikom szkolnej biblioteki za wspólną podróż w krainę niezmierzonych przestworzy czytelnictwa.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 4

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.