lemar lipiec 2021

Wiadomości z Garwolina

Jedno zawiadomienie do prokuratury na dyrektora SP2 już złożone. W planach kolejne

Dodano:
garwolin - Jedno zawiadomienie do prokuratury na dyrektora SP2 już złożone. W planach kolejne

Grupa przedsiębiorców na twitterowej grupie OtwieraMY poinformowała, że złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Adama Wyskwara, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie, za pomysł wprowadzenia w najbliższy piątek segregacji sanitarnej. Kolejne zawiadomienie zamierza złożyć działacz partii Konfederacja Paweł Wyrzykowski. Sprawą zainteresowany jest też Adam Mazurek, lider Ogólnopolskiego Strajku Dzieci do Szkół.


Dziś na Twitterze grupa przedsiębiorców z #OtwieraMY poinformowała o złożeniu zawiadomienia do prokuratury na Adama Wyskwara, który postanowił, że w piątek niezaszczepieni rodzice nie pełniący funkcji np. w trójce klasowej, bądź nie będący gośćmi, nie wejdą do szkoły.

„W związku z „zarządzeniem” dyrektora SP nr 2 w Garwolinie, Adama Wyskwara, zostało złożone zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, przy współudziale @psse_garwolin. Adam to może sobie „zarządzać” najwyżej kolorem ścian w szkolnej toalecie i szybko się o tym przekona „ - napisali działacze.Grupa OtwieraMy ma już na swoim koncie pewne dokonania w walce z segregacją.

„Prokuratura Okręgowa w Krakowie wszczęła postępowanie w sprawie próby segregacji w wykonaniu @AGH_Krakow. Jednocześnie ruszyły postępowania w Prokuraturze Rejonowej w Łomży (OSM Piątnica) oraz Prokuraturze Rejonowej w Złotowie (Media Expert). Następni w kolejce”Wyrzykowski planuje złożenie zawiadomienia
Kroki prawne zapowiada również Paweł Wyrzykowski, koordynator Konfederacji na wschodnie Mazowsze.

- W związku z informacją dyrektora SP nr 2 w Garwolinie o niedopuszczeniu niezaszczepionych rodziców do udziału w uroczystym zakończeniu roku szkolnego zapowiadam, że jeśli dyrekcja nie wycofa się z tej decyzji, złożę stosowne zawiadomienie do prokuratury oraz pomogę rodzicom w dochodzeniu swoich praw na drodze cywilnej i administracyjnej, a także we współpracy z kuratoriami oświaty. Podobną decyzję podjęła też SP nr 5 w Garwolinie. Apeluję do mieszkańców regionu, aby zgłaszali mi podobne przypadki, w celu skłonienia dyrekcji do natychmiastowego zaniechania tego typu praktyk perspektywą podjęcia wobec nich kroków prawnych – informuje Paweł Wyrzykowski z Konfederacji.

REKLAMA:


- Dyrekcja powołuje się na rozporządzenia Rady Ministrów dotyczące limitów udziału osób niezaszczepionych w zgromadzeniach. Jednak jednocześnie wydaje decyzje, których egzekwowanie złamie szereg ustaw, na czele z Ustawą z dnia 10 maja 2018r. o ochronie danych osobowych. Próby weryfikowania przez funkcjonariuszy lub pracowników szkoły, który z rodziców jest zaszczepiony, a który nie, będą naruszały ich prawo do zachowania tajemnicy na temat stanu zdrowia.
Jednocześnie będzie to wyraz tzw. segregacji sanitarnej dyskryminującej osoby niezaszczepione, bądź osoby zaszczepione, które o tym fakcie nie chcą informować osób nieupoważnionych. Przede wszystkim jest to zły przykład dla dzieci oraz co gorsza wstęp do dalej idących represji – argumentuje Wyrzykowski.

Zdaniem działacza Konfederacji na przestrzeni ostatniego roku obserwujemy postępującą ingerencję państwa w wolność obywateli, w tym urzeczywistnienie się obaw, którym zwolennicy polityki rządu stanowczo zaprzeczali.
-Państwo potyka się przy tym o własne nogi, gdyż w realizacji swoich zapędów łamie własne prawo - fakt ten został zweryfikowany przez tysiące wyroków sądów w całym kraju (z czego już trzy dotyczą mnie osobiście, a czekam na kolejne). Mimo świadomości, iż kolejne praktyki stosowane przez aparat państwowy (do którego również zaliczają się dyrekcje szkół) są nielegalne, obserwujemy ich nasilenie w praktyce. Wobec powyższych, mieszkańcy mają uzasadnione podejrzenia, że tzw. segregacja sanitarna będzie się pogłębiać krok po kroku, szczególnie jeśli nie napotka na stanowczą reakcję. Nie może dojść do sytuacji, w której dzieci niezaszczepione, albo których rodzice nie są zaszczepieni, będą coraz dotkliwiej dyskryminowane. Dziś będzie to uroczyste zakończenie roku, jutro mogą to już być odrębne placówki-getta dla niezaszczepionych, pomijanie przy wycieczkach szkolnych, zajęciach ponadprogramowych etc. Dodatkowo, sanitarny apartheid może rozlać się na inne dziedziny życia. Dlatego każde zachowanie dyskryminacyjne, którego determinantem jest przejście określonego zabiegu medycznego, będę się starał w miarę możliwości zwalczać w zarodku - z pomocą instytucji państwowych oraz z pomocą mieszkańców, którzy nie godzą się na tego typu represje – dodaje działacz Konfederacji.

Wyrzykowski zaznacza, że rozumie niezręczną sytuację, w jakiej stawiane są dyrekcje poszczególnych placówek.
- Legalność ciążących na nich rozporządzeń jest wątpliwa, głównie z racji niewprowadzenia żadnego z konstytucyjnie dostępnych stanów nadzwyczajnych. Niemniej, niewykonanie ich groziłoby dyrekcjom różnymi nieprzyjemnościami. Aby mieć czyste ręce jednocześnie nie łamiąc prawa dyrekcja może zwyczajnie poprosić rodziców, aby bez ujawniania informacji na temat swojego stanu zdrowia sami zrezygnowali z udziału w uroczystości, z uwagi na ww. rozporządzenia. Nie ma jednak żadnych legalnych instrumentów do weryfikacji, który z uczestników jest zaszczepiony, a który nie - i na tej podstawie odmawiać im uczestnictwa w uroczystości swoich dzieci. Próby takiej weryfikacji będą nielegalne i spotkają się ze stanowczą reakcją – mówi Paweł Wyrzykowski.

Sprawą zainteresowany jest też lider Ogólnopolskiego Strajku Dzieci do Szkół Adam Mazurek
Adam Mazurek, lider Strajku Dzieci Do Szkół poprosił o wyjaśnienia w przedmiotowej sprawie dyrektora SP nr 2 w Garwolinie, burmistrz miasta, kuratorium i Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W zwiazku z podobnymi planami w Szkole Podstawowej nr 5, pytania trafiły również do tej szkoły oraz do wspomnianych wyżej organów władzy i oświaty.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Absurd (, #IP 05aa34d53c) Odpowiedz

Normalne ze unikajacy szczepień powinni byc izolowani.

Bzdura (, #IP de90f7bb42) Odpowiedz

Skoro szczepionka nie jest obowiązkowa, dlaczego chcesz izolować ludzi? To ich wybór! Poza tym patrząc na Izraelbi Anglię... Niewiele to dało, mimo szczepień znowu zakładają maski i zaczynają się izolować... Zatem to chyba Polska na tym wygrała mając 30% zaszczepionych

(, #IP 27c346c886) Odpowiedz

Od zawsze były jakieś podziały na lepszych i gorszych np.biedni i bogaci itd.nic nowego to stare jak świat dopiero to zauważyliście.

mergalony.sp2@garwolin.pl (, #IP 63ca7ef4de) Odpowiedz

Od dawna były wirusy - dopiero teraz to zauważyłeś! Zauważyłeś przy wirusie ... covid?

Mylisz pojęcia .... (, #IP dfe0a4399d) Odpowiedz

człowieku ,tu chodzi o życie i zdrowie ludzi-podzielmy świat ludzki na głupich i mądrych.Jeśli masz jakieś wykształcenie to intelekt ci podpowie.

ROZUMKU BRAK (, #IP c117f0c46c) Odpowiedz

Wykształcenie nie daje inteligenci tylko nepotyzm a towarzysz DYRO PEWNIE MYSLI ZE WSZYSTKIE ROZUMY POZJADAŁ

EkoLider nakazuje segregację śmieci do niebieskiego worka inne do żółtego worka, etc., etc... (, #IP 7572ee6752) Odpowiedz

Ale żeby już odnosić się do ludzi jako segregacja, to jak pamiętamy z historii przez faszystowskie Niemcy, oni także segregowali ludzi tak jak dziś próbuje to czynić Adam Wyskwar. Dokąd doprowadziła segregacja ludzi przez hitlerowskie Niemcy? Do obozów koncentracyjnych masowej zagłady takich jak Oświęcim. Uważam, że tego typu praktyki należy zgładzić w zarodku!

Faucizm - STOP (, #IP 5971ca47cb) Odpowiedz

Jesli jestes wyszczepiony, to powinienes byc odporny. Jesli wciaz sie obawiasz - nos maske. Jelsi wciaz sie obawiasz - zostan w domu. Kazdy ma prawo do zycia i wolnosci. Eksperyment medyczny na taka skale fundowany przez czlowieka, ktorego marzeniem jest depopulacja ludzkosci moze budzic watpliwosci. Odmiana delta wirusa kosi 6 razy wiecej zaszczepionych niz niezaszczepionych (badania z dzisiaj z Niemczech). WHO wycofuje sie z szczepienia dzieci. Daszak wylecial z czaopisma LANCET - jednego z najpowazniejszych czasopism medycznych. Maile Fauciego pokazuja jak byl zaangazowany w stworzenie broni biologicznej. Bialko spike stosowane w szczepionkach jest toskyczne. Popełniliśmy błąd. Białko Spike jest samo w sobie toksyczne i niebezpieczne dla ludzi prof. Byram Bridle. Liczcie sie drodzy zaszczepieni, ze jesli rola sie odwroci i to wy zostaniecie uznani za niebezpiecznych bedziecie zalowali, ze wspieraliscie segregacje

(, #IP dfe0a4399d) Odpowiedz

Jak można być tak beznadziejnie głupim i rozsiewać taką głupotę-to może robić tylko człowiek głupi jak but.

Prawidłowo! (, #IP beb0aebac5) Odpowiedz

Bardzo dobrze, nagłośnić sprawę na całą Polskę i niech się wstydzi dyrektorek ze swoich durnych, niezgodnych z konstytucją pomysłów!

Prawo (, #IP 68cd7cb4f6) Odpowiedz

Co jak co ale tutaj dyrektor nic nie może i łamie prawo. Nie ma podstaw prawnych do zabraniania. Może sobie zdecydować o kolorze ścian w szkolnej toalecie co najwyżej.

Gorąc (, #IP bd33fe4676) Odpowiedz

Dla mnie to bicie piany przez portal kurier garwolński (jak zwykle zresztą). Trzeba ze zrozumieniem czytać informację skierowaną przez dyrektora do rodziców a później siać zamęt.

(, #IP 35d80a8b25) Odpowiedz

Bardzo dobre podejscie dyrekcji. Prawo obowiązuje wszystkich limity równiez a ZDROWIE JEST NAJWAŻNIEJSZE

Nic z tego nie będzie (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Jak zwykle skończy się na anonimowym wirtualnym wzburzeniu na różnych portalach i tyle. Jak by nawet przyjechała telewizja i zaczęła pytać to każdy będzie udawał że właściwie to nic się nie stało a dyrektor to równy gość. Będzie jak niedawno w Żelechowie chyba wiecie z kim.