lemar lipiec 2021

Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (14 - 20 czerwca 2021 roku)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (14 - 20 czerwca 2021 roku)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


 15 czerwca 2021 r.

Zdarzenie drogowe w Garwolinie

Przed godziną 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Garwolinie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i zamknięciu ruchu na węźle Garwolin Północ. W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba, która została przetransportowana do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. W działaniach trwających pół godziny udział brały dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP.

17 czerwca 2021 r.

Zdarzenie drogowe w Garwolinie

Po godzinie 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na Alei Legionów w Garwolinie, w którym udział brały trzy samochody osobowe. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach, zakręceniu dopływu gazu w samochodzie Volkswagen Golf oraz sorpcji rozlanych na jezdni płynów. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. W działaniach trwających pół godziny udział brał jeden zastęp PSP.

18 czerwca 2021 r.

Po godzinie 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o uszkodzonej w wyniku prowadzonych prac budowlanych rurze gazowej w miejscowości Unin Kolonia. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu usunięcia awarii przez Pogotowie Gazowe.

REKLAMA:

19 czerwca 2021 r.
Po godzinie 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o załączeniu się czujnika tlenku węgla w budynku wielorodzinnym w Trąbkach. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wprowadzeniu ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych w celu wykonania pomiarów, które nie potwierdziły obecności tlenku węgla. W działaniach trwających ponad pół godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

20 czerwca 2021 r.

Pożar nieużytkowanego budynku w Trąbkach

Po godzinie 5 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku w miejscowości Trąbki. Obiekt był nieużytkowany, w przeszłości pełnił funkcję fabryki szkła. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w natarciu na palący się budynek oraz jednego prądu wody w obronie na sąsiadujący budynek huty, co doprowadziło do zlokalizowania pożaru. Następnie przeszukiwano pogorzelisko. W działaniach trwających trzy i pół godziny udział brały cztery zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

Samochód osobowy na dnie zbiornika wodnego w Wygodzie

Przed godziną 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o samochodzie osobowym na dnie zbiornika wodnego w Wygodzie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniami otrzymał od osób kąpiących się w zbiorniku informację, że na jego dnie w odległości około trzech metrów od brzegu znajduje się zatopiony pojazd. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie po przybyciu Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Warszawie wprowadzono do wody nurka, który przeszukał akwen w celu odnalezienia pojazdu oraz wykluczenia obecności osób poszkodowanych. Samochód marki Daewoo Matiz wydobyto z wody przy użyciu wyciągarki linowej. W działaniach trwających trzy godziny udział brało sześć zastępów PSP oraz dwa zastępy OSP.
Ponadto w trakcie działań strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kobiecie, która zasłabła w pobliżu zbiornika wodnego. Następnie poszkodowaną przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.