KurierGarwoliński.pl

Ciekawe tematy z Garwolina

Sęp kasztanowaty w Polsce. Może pojawić się w powiecie garwolińskim

Dodano:
garwolin - Sęp kasztanowaty w Polsce. Może pojawić się w powiecie garwolińskim

Michał Zawadzki i Tomasz Tańczuk prowadzący fanpage Birding Poland poinformowali, że w rezerwacie Wyspy Świderskie położonym w gminie Konstancin-Jeziorna pojawił się sęp kasztanowaty. Normalnie takie ptaki nie występują w Polsce, ale taki okaz był niedawno obserwowany na granicy województw: lubelskiego i podkarpackiego.

Michał Zawadzki i Tomasz Tańczuk prowadzący fanpage Birding Poland poinformowali, że w rezerwacie Wyspy Świderskie położonym w gminie Konstancin-Jeziorna pojawił się sęp kasztanowaty. Jest to niezwykłe zjawisko, ponieważ ptaki te występują w rejonie Bałkanów, Balearów, Półwyspu Iberyjskiego oraz w Azji. Do tej pory taki okaz w Polsce był obserwowany na granicy województw: lubelskiego i podkarpackiego.

„MEGA!!! Sęp kasztanowaty w Warszawie w Rez. Wyspy Świderskie. Ptaka zaobserwował Tomasz Jajko (info: grupa @Identyfikacja Ptaków. To drugie stwierdzenie tego gatunku w tym roku choć niewykluczone, że jest to osobnik widziany w maju na granicy województw: podkarpackiego i lubelskiego. Ptak poleciał w kierunku Warszawy - gratulacje !!!” - czytamy na facebooku pasjonatów z Birding Poland.Skoro ptak ten może latać pomiędzy powiatem piaseczyńskim a województwami lubelskim i podkarpackim, jest też szansa, że pojawi się w powiecie garwolińskim.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.