czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Jak się przebranżowić? Gdzie szukać pracy w okolicy?

Dodano:
garwolin - Jak się przebranżowić? Gdzie szukać pracy w okolicy?

Jeśli z powodu pandemii koronawirusa straciłeś pracę i teraz masz problem, by wrócić do wcześniej wykonywanego zawodu, zapewne słyszałeś jedną z porad, która mówi, że warto się przebranżowić. Jeśli tak, w jaki sposób to zrobić i gdzie szukać pracy w okolicy? Sprawdźmy!Bezrobocie w Polsce
Jak możemy zauważyć pandemia koronawirusa wywróciła rynek pracy do góry nogami. Wiele osób straciło pracę, ponieważ firmy musiały redukować etaty, by przetrwać kryzys finansowy bądź całkowicie zamknąć się lub zawiesić działalność. Według danych Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii wynika, że liczba bezrobotnych w marcu 2021 r. wyniosła 1 mln 79,8 tys., ale warto odnotować, że ten niechlubny wskaźnik spada. Można zauważyć poruszenie na rynku pracy poprzez takie portale jak Aplikuj.pl, na których pracodawcy zamieszczają coraz więcej ofert.

Rynek pracy – jak się przebranżowić?
COVID-19 spowodował, że bardzo dużo Polaków aktywnych zawodowo nagle straciło pracę. Ale sprawił również, że po ustaniu kryzysu pojawiły się nowe możliwości zatrudnienia. Jeszcze wcześniej przed  pandemią w wielu firmach praca zdalna stanowiła temat tabu bądź należała do sfery abstrakcyjnej. Szefowie nie chcieli słyszeć o takim rozwiązaniu. Obecnie wielu pracodawców przekonało się do takiej formy pracy i chętnie z niej korzysta. Pracownicy zauważyli, że mogą pracować online i warto przebranżowić się, by szukać pracy w każdych okolicznościach, którą można wykonywać z dowolnego miejsca. Dlatego warto najpierw przeanalizować, w jakim obszarze chcemy się doskonalić i następnie wyszukać odpowiednich kursów oraz egzaminów zawodowych, by zdobyć certyfikaty ułatwiające poszukiwanie nowej pracy.

Gdzie szukać pracy w okolicy?
Jeśli już uda nam się podnieść kwalifikacje zawodowe bądź całkowicie zmienić nasz profil pracownika, warto wybrać skuteczne metody poszukiwania pracy. Do takich niewątpliwie należy portal Aplikuj.pl, gdzie tysiące pracodawców regularnie zamieszcza nowe oferty pracy. Jako kandydaci możemy wyfiltrować ogłoszenia według miejsca zamieszkania bądź najbliższego nam obszaru w taki sposób, by znaleźć pracę w okolicy. To doskonała forma na poszukiwanie idealnej pracy, którą chcemy wykonywać!

Artykuł sponsorowany