KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

Rekordy w Konstancinie i Warszawie

Dodano:
garwolin - Rekordy w Konstancinie i Warszawie

Kolejny weekend i kolejne dobre starty zawodników Wilgi Garwolin. Zawodnicy z naszego powiatu bardzo dobrze zaprezentowali się na zawodach w Konstancinie-Jeziornej i Warszawie.

W Konstancinie - Jeziornej odbyła się już VII edycja Biegu Konstancińskiego na dystansie 10kilometrów im. Piotra Nurowskiego, byłego prezesa PKOL, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Na starcie stanęła krajowa czołówka oraz kilku zawodników z Ukrainy, specjalizujących się w biegach ulicznych.

Kolejny weekend i kolejne dobre starty zawodników ‘’Wilgi” Garwolin. W Konstancinie – Jeziornej odbyła się już VII edycja Biegu Konstancińskiego na dystansie 10kilometrów im. Piotra Nurowskiego, byłego prezesa PKOL, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Na starcie stanęła krajowa czołówka oraz kilku zawodników z Ukrainy, specjalizujących się w biegach ulicznych.

REKLAMA:


Doskonale w tym doborowym towarzystwie spisała się Emilia Mazek, która po pasjonującej walce, przegrała tylko o kilka sekund z Valentyną Veretską – Ukraina i zanotowała wygraną ze znaną biegaczką Sabiną Jarząbek. Plonem tego pojedynku był nowy, doskonały rekord powiatu – 35 minut i 47 sekund. Warto dodać, że ten czas daje średnią 3 minuty i 34 sekundy na jeden kilometr.

W tym samym czasie odbyły się w Warszawie Otwarte Mistrzostwa Polski Seniorów w wielobojach w których wzięli również udział zawodnicy z 7 krajów. Przy okazji WMOZLA zorganizował krajowy mityng wielobojowy, jako eliminację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Włocławku. W kategorii U-18, wystartowała nasza siedmioboistka, Ewelina Kucharska, która w doskonałej obsadzie zajęła wśród 24 konkurentek wysokie 9. miejsce, bijąc przy okazji 4 rekordy życiowe, w tym rekord w wieloboju – 3582 pkt. Plasuje ją to na 18. miejscu w rankingu najlepszych juniorek młodszych w kraju i jest pewne, że weźmie udział w Finałach OOM, bowiem  powoływane są 24 najlepsze wieloboistki, a zawody te zakończyły cykl startów eliminacyjnych w wielobojach. Na tych samych zawodach dokończony został, przerwany przed tygodniem z powodu ulewy, konkurs pchnięcia kulą juniorów młodszych w ramach Mistrzostw Mazowsza. Nie zawiódł w nim, startujący po kontuzji Adam Skoczylas, który wynikiem 13.20m zdobył srebrny medal.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 4

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.