lemar lipiec 2021

Wiadomości z Garwolina

Referendum na TAK dla muzeum, ale nieważne

Dodano:
garwolin - Referendum na TAK dla muzeum, ale nieważne

Z 13375 osób uprawnionych do głosowania, w referendum o losach ''Pralni'' w Koszarach, tylko 1528 osób wzięło udział w głosowaniu. Przytłaczająca większość głosujących – około 98,5% powiedziała TAK przekazaniu pralni na placówkę historyczną. Referendum odbyło się wczoraj, ale jest nieważne, ponieważ w głosowaniu udział wzięło tylko 11,4% osób uprawnionych, z wymaganych co najmniej 30%.

W referendum o losach „Pralni” udział wzięło 1528 osób. 1497 osób opowiedziało się za przekazaniem obiekty na placówkę historyczną. Tylko 23 osoby były za przekazaniem budynku sądowi. Referendum jest nieważne przez słabą frekwencję.

- 1497 mieszkańców powiedziało w Referendum, że chce w budynku po byłej pralni placówki zajmującej się historią Garwolina, 1. Pułku Strzelców Konnych i Ziemi Garwolińskiej. Każdy z mieszkańców mógł wyrazić swoje zdanie na ten temat oddając głos na wariant A, B lub oddać nieważny głos. 23 głosy były za Sądem Rejonowym, a 8 głosów było nieważnych. 12% frekwencja i oddanie tylko 1520 głosów, sprawia że samo referendum jest nieważne -
informuje Krzysztof Kot, jeden z inicjatorów wydarzenia.

- My walczymy dalej. W piątek 9 lipca złożyliśmy pismo w Urzędzie Miasta o przekazanie budynku na siedzibę fundacji. Wszystko teraz w rękach Rady Miasta. To my mieszkańcy tworzymy nasz Garwolin i każdy z nas będzie żył w takim mieście jakie sobie stworzy - dodaje Krzysztof Kot.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Nie zawsze tytuł mówi prawdę. (, #IP e15ed17f63) Odpowiedz

https://m.youtube.com/watch?v=ggaOd_U5K4o W A R T O R O Z M A W I A Ć

Kolory Demokracji (, #IP 3c74f4551c) Odpowiedz

Burmistrzem uczciwym jest się by gospodarnie zarządzać miastem a  nie aby wygrać następne wybory. Wyborcy, tym kosztownym fantasmagoriom, fanatyków czczenia militaryzmu, - przysłowiowego pogonili kota. Wiadoma red-akcja winna podżegania do marnotrawstwa samorządowych pieniędzy powinnna ponieść przynajmniej 69% kosztów nietrafionego referendum. :) Piniendze sie nie zmarnowały bo poszły do ludzi. Listy członków komisji oraz dokumentów pozostałych wydatków referendalnych jest jawna. Ok. Brawo za działania budujące społeczeństwo obywatelskie, szacun za wło-żony wysiłek. Szkoda, że w nie korzystnym społecznie bo marnotrawnym interewsie... https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=215345617165784&id=100060710403213 Powiem bom z pod chińskiego znaku Tygrysa: Prawem natury dokarmianie spasionych kotów jest szkodliwe dla ogółu opini dzikich cicioszy. Domaganie się od wszystkich aby same dawały coś od siebie to ze względu na wiek i brak kościelnego rozwodu, jest niehumanitarne fizycznie toże samo jak nakłanianie do łamania świętej przysięgi wierności przypieczętowanej sakramendzeniem pana(chyba?)w czarnej sukience, szafującego parafami na owe małżeństwa.

olek (, #IP 5491231412) Odpowiedz

Żałosne są niektóre komentarze. Jeden nie wiedział, bo nie ma internetu, drugi podejrzewa fundację o nieczyste zamiary, trzeci widzi w tym spisek ubecko.. itd. A skoro jesteśmy narodem dumnym ze swojej historii, to dlaczego nikogo nie interesuje stworzenie takiego miejsca? Przecież nikt od mieszkańców nie będzie wymagał zaangażowania w tworzenie, zrobią to miłośnicy historii, pasjonaci. Patrząc na to wszystko z drugiej strony, skoro władze miasta nie są tym zainteresowane, to może i Garwolin nie zasługuje na pamięć historyczną, może tu się przez wieki nic nie działo, nic o czym należy pamiętać?

(, #IP 5ed97d421f) Odpowiedz

Garwolin jako miasto w którym były koszary rosyjskie a potem polska jednostka jako jedyne miasto w tym kraju nie ma żadnej sali pamięci po czasach przedwojennych i z czasów wolnej Polski między wojennej i nawet oto nie zabiegają nasze władze bo to bolszewicko ubecki komunistyczny bastion który chce zatrzeć pamięć o historii naszego miasta i walecznosci tego narodu który nigdy nie dał się zniemczyc ani zrusyfikowac jak jego przywódcy.

Historyczna powinność!!! (, #IP d3f2388de5) Odpowiedz

Miasto i jego radni są !!!!!!ZOBOWIĄZANI!!!! zapewnić mieszkańcom, w oparciu o istniejącą lub nowopowstającą infrastrukturę, dostęp do szerokorozumianej kultury!! Drodzy Radni, Droga Pani Burmistrz!!! Nie zniszczycie skrawka historii, na nim można zbudować wiele cudownych dla pokoleń rzeczy!!! Zostawcie coś materialnego po sobie!! Rozumiem, że asfalt, chodniki są bardzo ważne, cudownie że ktoś kiedyś zbudował kościoły, Gok, szkoły itd … Wy możecie ocalić coś, co będzie pomostem między historią, a nowoczesnością miasta… żyją tu ludzie co mają również niematerialne potrzeby. To ważna i wielka sprawa!!! Proponuję- to, co w koniarskim świecie załatwia się krótko- Panie! Panowie! hajda na koń!!!

Referendum (, #IP a5eb4d74d8) Odpowiedz

Tak to było reklamowane, że jak ktoś nie ma dostępu do internetu to g...no wiedział, trzeba było jako fundacja zachęcić mieszkańców do głosowania, coś przedstawić, coś zaproponować, jakąś perspektywę dalszej działalności,a tak to jakieś tam muzeum, jakaś tam fundacja. Wiecie jak na Polaków działa słowo fundacja? To właśnie teraz widzicie.

My chcemy! Dawajcie nam budynek i kasę na jego remont i utrzymanie. (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Otóż nie! Niczego nie dostaniecie. Marzy wam się muzeum to sobie zróbcie prywatne a nie kasę z miasta wyciągać. Bojkot referendum był właśnie opowiedzeniem się przeciwko waszym planom. Sąd dużo lepiej zagospodaruje ten budynek a nawet jakby mieli go rozwalić i zrobić parking dla klientów i pracowników sadu to też będzie lepiej niż oddanie go fundacji.

Sąd ma swój parking (, #IP 49aea74878) Odpowiedz

Sąd ma swój parking od strony zajezdni PKS - dziura na dziurze a klienci Sądu parkują pod blokami mieszkalnymi. Może czas na to aby wspólnoty mieszkaniowe Koszar zaczęły wystawiać Sądowi rachunki za parkowanie? Coś z tym trzeba w końcu zrobić. Dodatkowo - MIASTO JEST TAK BOGATE KULTUROWO I KULTURALNIE, ŻE MIESZKAŃCY ZAKŁADAJĄ SWOJE PRYWATNE MUZEA. Tak! jest kilka takich na mieście osób które mają zbiory we własnych, prywatnych mieszkaniach - bez dotacji itp. Dziwne jest to, że UM potrafi pozyskać środki na jakieś głupoty, ale na zrobienie w Pralni muzeum to już radni są bezradni łącznie z panią burmistrz, która pokazała swój brak szacunku dla historii miasta w którym sama mieszka. Dla mnie oddanie budynku Sądowi jest głęboko podejrzane. Wyborcy historycy przy najbliższych wyborach na burmistrza i radnych będą pamiętali - karma wraca.

bedok z grajdoła (, #IP 2490ee713a) Odpowiedz

how how how how how how how ile jeszcze będziesz szczekał kundelku ????gdzie jest napisane ze fundacja chce pieniadze od miasta ??? wskaż chociaz jedno miejsce gdzie oni chca pieniedzy od miasta , powiatu , czy czegokolwiek innego jesli pokażesz publicznie takie miejsce ja publicznie cie przeprosze kundelku

zzz (, #IP 51dc9df845) Odpowiedz

Już wyrwaliście z urzędu kasę na referendum.