reklama

Kompletnie pijany kierowca zatrzymany po policyjnym pościgu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kompletnie pijany kierowca zatrzymany po policyjnym pościgu - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z GarwolinaZgłoszenie dotyczące pijanego kierowcy przerodziło się w policyjny pościg, który zatrzymany mężczyzna zakończył rozbijając swój samochód. 47-latek stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Okazało się, że był pijany. Oprócz kilku lat więzienia, grożą mu dotkliwe kary finansowe i zakaz prowadzenia pojazdów.
reklama

W minioną sobotę po godzinie 20.00 garwolińscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że kierujący samochodem volvo, który odjechał z osiedla na ulicy Stacyjnej w Garwolinie, może znajdować się pod działaniem alkoholu.
Patrol policjantów ruchu drogowego szybko namierzył auto o wskazanych numerach rejestracyjnych i podjął próbę zatrzymania. Niestety, kierowca zignorował podawane sygnały i zaczął uciekać. 47-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego robił wszystko, by nie wpaść w ręce policji. Z pozoru rutynowa akcja przerodziła się w pościg, podczas którego mężczyzna złamał szereg przepisów, narażając zdrowie i życie swoje oraz innych uczestników ruchu. Po kilku kilometrach mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Mundurowi, którzy w trakcie pościgu znajdowali się w bezpośredniej odległości za pojazdem sprawcy, natychmiast go zatrzymali, nie dopuszczając do dalszej ucieczki.
@@@
Badanie alkomatem wykazało, że 47-latek był kompletnie pijany - miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Materiały wszczętego w tej sprawie postępowania niebawem trafią do Sądu Rejonowego w Garwolinie, gdzie mężczyzna odpowie za swoje czyny. Grozi mu surowa kara. Już samo niezatrzymanie się do kontroli drogowej na żądanie policji jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 5 lat. Sąd obligatoryjnie zakaże mu także prowadzenia pojazdów na okres od 1 do 15 lat.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
logo