lemar lipiec 2021

Wiadomości z Garwolina

Zatrzymany za włamanie do automatów na stacji diagnostycznej

Dodano:
garwolin - Zatrzymany za włamanie do automatów na stacji diagnostycznej

Policjanci z Łaskarzewa ustalili i zatrzymali mężczyznę, który włamał się do automatów sterujących między innymi samoobsługową myjnią. Poszkodowani oszacowali swoje straty na blisko 35 tysięcy złotych. Zatrzymany 22-latek usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na początku lipca policjanci odebrali zgłoszenie, że na terenie jednej ze stacji diagnostycznych w Łaskarzewie doszło do włamania. Funkcjonariusze ustalili, że do przestępstwa doszło w nocy. Wtedy nieznana osoba, po wyłamaniu drzwiczek zabezpieczających, ukradła pieniądze z kaset, do których wrzucali je klienci, żeby uruchomić urządzenie. W taki sposób sprawca uszkodził kilka automatów, między innymi stacjonarny odkurzacz samochodowy, nalewak płynu do spryskiwaczy i samoobsługową myjnię samochodową. Straty związane z kradzieżą bilonu i uszkodzeniem automatów pokrzywdzeni oszacowali na sumę blisko 35 tys. zł.

- W wyniku podjętych działań policjanci wytypowali potencjalnego sprawcę tego przestępstwa. Porównanie zapisu monitoringu ze stacji diagnostycznej nie pozostawiło wątpliwości, że czynu tego dopuścił się 22-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego.Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży z włamaniem. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności – informuje sierż. szt. Małgorzata Pychner z KPP w Garwolinie.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Bedok (, #IP 9629152285) Odpowiedz

Jajca w szufladę lub pod akumulator I jeszcze się przyzna do innych kradzieży i dewastacji myjek!!