lemar lipiec 2021

Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (12 - 18 lipca 2021 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (12 - 18 lipca 2021 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.

12 lipca 2021 r.
W Sulbinach po godz. 2 dwa zastępy uczestniczyły w zdarzeniu drogowym, w którym ciągnik siodłowy z naczepą wjechał w bariery rozdzielające jezdnie drogi ekspresowej S17. Działania straży polegały na sorpcji rozlanych substancji ropopochodnych i uprzątnięciu jezdni z innych zanieczyszczeń. Akcja trwała jedną godzinę.
Cztery godziny później również na obwodnicy Garwolina doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Samochód osobowy wjechał w tył dostawczego, ranna została jedna osoba. Działania dwóch zastępów trwające jedną godzinę polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy zespołowi ratownictwa medycznego w transporcie osoby poszkodowanej do karetki.

14 lipca 2021 r.
W Jabłonowcu o godz. 19 miał miejsce pożar nieużytków o powierzchni ok. 0,4 ha. Akcja gaśnicza czterech zastępów OSP trwała ponad jedną godzinę.
O godz. 21 w Sulbinach doszło do wypadku drogowego, w którym ranna została jedna osoba.
Zderzenie dwóch samochodów osobowych miało miejsce na ul. Drukarskiej. Działania dwóch zastępów trwały ponad 2 godziny i polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednemu z kierowców.

15 lipca 2021 r.

Po godz. 5 w Gończycach miejscowy zastęp gasił drewniany podest na placu zabaw. Akcja trwała jedną godzinę.

REKLAMA:


16 lipca 2021 r.
W Garwolinie na ul. Wiejskiej doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych.
Czterdziestominutowe działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródła zasilania w pojazdach oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.

17 lipca 2021 r.

W Talubie po północy doszło do pożaru samochodu osobowego. W akcji gaśniczej trwającej jedna godzinę uczestniczyły dwa zastępy straży.
W Antoniówce Świerżowskiej o godz. 21 na drodze gminnej doszło do pożaru ciągnika rolniczego. Trzy zastępy usuwały zagrożenie przez ponad jedną godzinę.
Około godz. 22:30 w Gończycach doszło do pożaru komory silnika w samochodzie osobowym. Akcję gaśniczą trwającą pół godziny prowadziły dwa zastępy straży.

18 lipca 2021 r.

Około godz. 13 w Rudzie Talubskiej doszło do pożaru komory silnika w samochodzie osobowym.
Akcję gaśniczą trwającą pół godziny prowadziły trzy zastępy straży.

Ponadto w minionym tygodniu strażacy usuwali powalone na skutek porywistego wiatru drzewa, odnotowano 26 takich zdarzeń. Ponadto obficie padający deszcz doprowadził do 7 podtopień dróg, posesji i domów.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.