KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Obywatele reagują na nietrzeźwych kierowców

Dodano:
garwolin - Obywatele reagują na nietrzeźwych kierowców

Dzięki czujności mieszkańców powiatu w ręce policjantów wpadł nietrzeźwy kierowca. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie przed sądem.

Do policjantów co jakiś czas docierają informacje od obywateli, którzy podejrzewają kierowców o jazdę pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze reagują na każdy tego typu sygnał.
- Do takiej sytuacji doszło wczoraj. Przed godziną 23 dyżurny garwolińskiej komendy odebrał zgłoszenie, w którym jeden z obywateli opowiedział o swoich podejrzeniach, co do stanu trzeźwości kierowcy renault. Dyżurny przekazał tę informację podległym patrolom i krótko po tym funkcjonariusze zatrzymali w Domaszewie do kontroli ten pojazd. Za kierownicą auta siedział pijany 30-latek. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie - informuje sierż. szt. Małgorzata Pychner z KPP w Garwolinie.

Zgodnie z przepisami za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi na wiele lat.

Coraz częściej osoby, które wsiadają za kółko po alkoholu, są ujawniane nie tylko przez policjantów, ale także przez obywateli. Wiele osób reaguje na niewłaściwą jazdę kierowców i swoje przypuszczenia przekazuje funkcjonariuszom. To postawa godna pochwały, ponieważ nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Właściwa reakcja może niejednokrotnie uchronić przed nieszczęśliwymi zdarzeniami.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

i dobrze (, #IP 28b24aa3b0) Odpowiedz

Pijany za kółkiem to potencjalny zabójca. Ja sam nie wylewam za kołnierz. Ale NIGDY nie jeżdzę po alkoholu