KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

A jednak! Północno-wschodnia obwodnica Garwolina wciąż jest możliwa

Dodano:
garwolin - A jednak! Północno-wschodnia obwodnica Garwolina wciąż jest możliwa

W ubiegłym tygodniu burmistrz Garwolina Marzena Świeczak wspólnie z senator Marią Koc i radnymi miejskimi udała się do siedzimy mazowieckiego oddziału GDDKiA. Tematem rozmów była budowa obwodnicy Garwolina po północno - wschodniej stronie miasta. Wydawało się, że Garwolin nie uzyska już nowej drogi, ale miasto wciąż jest w grze i może otrzymać wsparcie finansowe w ramach nowej edycji Programu Budowy 100 Obwodnic. Po raz kolejny rozmawiano też o bezpieczeństwie na skrzyżowaniu ul. 3 maja ze

 Spacerową i włączeniu dróg GSAG do ul. Stacyjnej.W styczniu 2020r. roku GDDKiA podała informację, że Garwolin nie zakwalifikował się do Programu Budowy 100 Obwodnic. Ruszył jednak nowy program i Garwolin jest w grze.

„Niezwykle ważne i mam nadzieję owocne spotkanie z p. Maria Koc - Senator RP, dyrektorami Jarosławem Wąsowskim i Leszkiem Sekulskim w siedzibie mazowieckiego oddziału GDDKiA na temat możliwości budowy północno-wschodniej obwodnicy Garwolina - dopełnienie połączenia DK76 od strony Niecieplina z drogą S17. Inwestycja znajduje się na liście rezerwowej rządowego Programu Budowy 100 Obwodnic na lata 2020 – 2030. W spotkaniu uczestniczyli również radni Robert Kuźbida i Marek Łagowski. To ważne, że wszyscy widzimy potrzebę wyprowadzenia ruchu poza ścisłe centrum miasta, co oprócz odciążenia komunikacyjnego  ograniczy ilość emitowanych do atmosfery zanieczyszczeń. Aby rozpocząć prace nad inwestycją potrzebna jest tylko i aż! decyzja o jej finansowaniu – napisał ana swoim Facebooku burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.

REKLAMA:


„Wiele nowych informacji, ambitne plany i trzymamy mocno kciuki, aby jak najszybciej udało się doprowadzić do ich realizacji. Dziękujemy @Maria Koc za dotychczasowe zaangażowanie i skromnie prosimy o więcej” - dodała włodarz.

„Podczas spotkania poruszyliśmy również temat włączenia dróg w GSAG do ul. Stacyjnej oraz poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu drogi powiatowej 3Maja/Spacerowa z DK76” - poinformowała Marzena Świeczak.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 4

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

zjazd (, #IP 126c63be1d) Odpowiedz

aby odkorkować Garwolin to po 1 należy zrobić zjazd z obwodnicy na Łaskarzew/Maciejowice, niski koszt a poprawa natychmiastowa

(, #IP dab0cf8d82) Odpowiedz

Są dogodne zjazdy na Łaskarzew w Józefowie i Maciejowice w Gończycach. Nie podważaj inteligencji mieszkańców Łaskarzewa i Maciejowic; oni wiedzą jak dojechać do domu bez stania w korkach w Garwolinie ;)

(, #IP 34da7ab3fb) Odpowiedz

Nie trzeba jeździć do serbii i już po problemie!

serio (, #IP 767eba5f55) Odpowiedz

jak to zostało policzone i z czego ma wynikać chyba tylko z widzimisię

Tirowiec (, #IP 6ac34e2007) Odpowiedz

A może tak rondo lub światła na skrzyżowaniu garwolińska -GSAG?

Rondo (, #IP b9704edfb5) Odpowiedz

Tam powinno być rondo od dawna, ale brak woli politycznej. Musi ktoś zginąć, to się ruszy. A poza tym lokalna elita kierowców nie lubi rond (bo nie potrafi po nich jeździć), a to jest znacznie lepsza opcja niż sygnalizacja, bo się nie stoi jak palant kiedy nic nie jedzie.

zxc (, #IP 25ae7f1afe) Odpowiedz

A kiedy zabezpiecza kaske z rządu na most na Wiśle?

(, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

Gdzie 3go maja krzyżuje się ze spacerową???!

eksperci (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Albo autor artykułu coś pomieszał, albo urzędnicy błysnęli swoją inteligencją.

Droga (, #IP 96cc65afaa) Odpowiedz

Hi hi hi. Jeden lepszy od drugiego.

włączenie dróg w GSAG do ul. Stacyjnej (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Przecież tam droga asfaltowa już jest naprzeciwko wjazdu do awonu więc o co chodzi? Wystarczy zdjąć znaki zakazujące wjazdu do strefy i można by tam jeździć. Co do obwodnicy to pewnie będzie to kiełbasa wyborcza przy kilku kolejnych wyborach a jej budowa to może za kilkanaście lat.

Realista. (, #IP fd9aad7bef) Odpowiedz

Tak , jest droga ale nie wystarczy zdjąć znak zakazu. Brakuje tam przede wszystkim wielkiego otwarcia , przecięcia wstęgi przez posłów , senatorów i innych niezliczonych nieudaczników w garniturach. Niestety wszyscy muszą czekać na specjalną okazję jaką są WYBORY!!!

bedok z grajdoła (, #IP ab592d9e7b) Odpowiedz

ty myslisz troche czy masz za daleko do łaba nie było się na lekcjach geografi i nie wiemy gdzie jest północ i wschód , wiec na początek proponuje doszkolenie się na poziomie szkoły podstawowej a potem zabieranie głosu