KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Zatrzymał się na S17, bo… chciał się przespać

Dodano:
garwolin - Zatrzymał się na S17, bo… chciał się przespać

Patrolujący drogi policjanci ruchu drogowego napotykają czasami na sytuacje nietypowe, zaskakujące, ale niestety również niebezpieczne. Do takiego właśnie zdarzenia doszło na drodze S17 na obwodnicy Garwolina. 19-latek zatrzymał swój samochód, ponieważ chciał się chwilę zdrzemnąć.


Funkcjonariusze garwolińskiej drogówki, patrolujący drogę ekspresową S17 w nocy z niedzieli na poniedziałek, po północy zauważyli samochód osobowy marki volkswagen, który stał na skraju jednego z pasów ruchu z włączonymi światłami awaryjnymi. Samochód nie był odpowiednio oznakowany. Początkowo funkcjonariusze myśleli, że doszło do awarii auta. Okazało się, że przyczyna była zupełnie inna.

Za kierownicą auta spał 19-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego. Policjanci obudzili mężczyznę, który oświadczył, że w trakcie jazdy poczuł się bardzo zmęczony i bał się kontynuować jazdę. Ponieważ miał przed sobą jeszcze wiele kilometrów do pokonania, postanowił zjechać na bok, zatrzymać się i trochę się przespać.

W trakcie czynności policjanci odkryli, że mężczyzna był także poszukiwany przez inną jednostkę policji. Po wykonaniu przez funkcjonariuszy dyspozycji organu poszukującego 19-latek mógł kontynuować swoją podróż. Policjanci, mając świadomość zagrożenia jakie stwarza nieoznakowany samochód na drodze ekspresowej, ale także specyfiki sytuacji, pouczyli młodego kierowcę, by w podobnych okolicznościach korzystał z przeznaczonych do zatrzymywania i postoju pojazdów zjazdów i parkingów, które często usytuowane są przy trasach szybkiego ruchu.

REKLAMA:


Całe szczęście, tym razem nie doszło do tragedii. Korzystając z okazji policjanci przypominają, że podczas awarii lub innej sytuacji losowej, wymagającej zatrzymania pojazdu, należy zadbać nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale także innych uczestników ruchu. Przede wszystkim należy postarać się zatrzymać pojazd jak najbliżej prawej krawędzi jezdni, a najlepiej na poboczu, parkingu, stacji paliw czy pasie zieleni i jak najszybciej wezwać pomoc. W każdym przypadku postój pojazdu na drodze powinno się sygnalizować poprzez włączenie świateł awaryjnych. Ponadto za samochodem należy ustawić trójkąt ostrzegawczy:
    • na autostradzie lub drodze ekspresowej trójkąt ostrzegawczy umieszczamy w odległości 100 metrów od pojazdu,
    • w terenie niezabudowanym trójkąt ostrzegawczy umieszczamy w odległości 30-50 metrów od pojazdu,
    • w terenie zabudowanym trójkąt ostrzegawczy umieszczamy za pojazdem lub na nim na wysokości nie większej niż 1 metr.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Belmondziak (, #IP ba3283dd61) Odpowiedz

No troche dziwne z tym poszukiwany.

Dziwne rzeczy (, #IP c8d1001f95) Odpowiedz

Był poszukiwany przez policję i go spisali i puścili,to tak można?

Wiadomo, że... (, #IP 086639ca63) Odpowiedz

Przecież nie wszyscy są poszukiwani do odsiadki. Może być poszukiwany przez rodzinę, ale jak powie, że nie chce mieć z nią kontaktu to nic mu nie zrobią. Albo na przykład poszukiwany, żeby ustalić miejsce pobytu do doręczeń dla prokuratury albo sądu. Poda adres i tyle.