KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Szkoły w Anielowie i Kaleniu Drugim będą dalej funkcjonowały

Dodano:
garwolin - Szkoły w Anielowie i Kaleniu Drugim będą dalej funkcjonowały

Dziś wójt gminy Sobolew podpisał ze stowarzyszeniem ''RozwijaMY'' umowę na przekazanie do prowadzenia dwóch szkół publicznych w Anielowie i Kaleniu Drugim. Gmina będzie dalej pomagać szkole, ale szacuje, że dzięki temu rozwiązaniu zaoszczędzi około 500 tys. zł rocznie.

''Umowa z przedstawicielami Stowarzyszenia Ziemi Sobolewskiej ''RozwijaMY'' podpisana. Szkoła Podstawowa w Anielowie i Szkoła Podstawowa w Kaleniu Drugim od 1.09.2021 będzie dalej funkcjonować. Bardzo ważny i szczęśliwy dzień dla osób, które od samego początku zaangażowały się w ten projekt. Podziękowania dla zarządu stowarzyszenia oraz odważnych rodziców, którzy wspólnie z środowiskiem nauczycielskim z Anielowa podjęli to wyzwanie. Pomimo skromniejszego budżetu cieszy również zainteresowanie nauczycieli, którzy chcą dołączyć do tych placówek. Nie pozostanie nic jak tylko życzyć samych sukcesów i wytrwałości w działaniu. Przed nami trudny początek ale i szeroka perspektywa. Powodzenia!'' - napisał na swoim Facebooku wójt gminy Sobolew Maciej Błachnio.

REKLAMA:


Od września stowarzyszenie ''RozwijaMY'' będzie organem prowadzącym dla szkół w Kaleniu Drugim i Anielowie. Szkoły pozostaną publiczne i bezpłatne.

- Szkoły dostaną od mas subwencję powiększoną przez wskaźnik zwiększający. Zgodnie z przepisami prawa. Dodatkowo do każdego ucznia dołożymy 200 złotych miesięcznie. Porównując dotychczasowy budżet, w 2022 roku dzięki temu, budżet gminy zaoszczędzi około 500 tys. na obu szkołach łącznie – powiedział nam włodarz.

W szkołach prowadzonych przez stowarzyszenie nie obowiązuje karta nauczyciela, a kodeks pracy.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 2

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Tak dla Czarnka (, #IP 58ebd691a3) Odpowiedz

mam nadzieję, że zamiast lekcji matematyki czy języka obcego będzie więcej religii

Czy zostały wypłacone odprawy? (, #IP b81551c0fb) Odpowiedz

Większość nauczycieli z SP w Kaleniu Drugim nie wyraża zgody na pracę w Stowarzyszeniu - i jaki los ich czeka?

ela (, #IP 767eba5f55) Odpowiedz

Ja mam nadzieję, że Szkołę w Gończycach nie zasilą niektórzy już wcześniej pracujący tu nauczyciele z Kalenia. Rodzice pamiętają jakie były efekty.

Proszę wykazać różnicę z KN a Kodeksu Pracy (, #IP b81551c0fb) Odpowiedz

Rodziców interesuje skład Rady Pedagogicznej - proszę o przedstawienie. W przypadku nie wyrażenia zgody by rodzic zapisał dziecko pod opiekę Stowarzyszenia - gdzie mamy posłać swoje dzieci.

@@@ (, #IP 58ebd691a3) Odpowiedz

do kościoła