KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Areszt dla podejrzanego o włamanie do leśniczówki i kradzież broni

Dodano:
garwolin - Areszt dla podejrzanego o włamanie do leśniczówki i kradzież broni

Garwolińscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do leśniczówki, podczas którego zginęła broń myśliwska. 31-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Do przestępstwa doszło kilka dni temu. Policjanci zostali zawiadomieni o włamaniu do leśniczówki w Cyganówce. Na miejsce skierowano grupę funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie oraz przewodnika z psem tropiącym. Okazało się, że sprawca ukradł broń myśliwską. Policjanci przez całą noc zajmowali się ujawnianiem i zabezpieczaniem wszystkich śladów na miejscu zdarzenia.

Policjanci z wydziału kryminalnego garwolińskiej komendy skrupulatnie zbierali i analizowali materiał dowodowy. Na podstawie informacji przekazanych przez policjantów z posterunku w Wildze, funkcjonariusze wytypowali osobę, która może mieć związek z tym przestępstwem. Jak się bowiem okazało, w dniu włamania, policjanci z Wilgi po zakończonej już popołudniowej służbie, przejeżdżali przez Cyganówkę wracając do domu. Ich uwagę zwrócił samochód, którego kierowca zachowywał się podejrzanie. Policjanci zapamiętali cechy charakterystyczne pojazdu i wizerunek osoby siedzącej za kierownicą, która jak się okazało - kilka godzin później włamała się do leśniczówki.

REKLAMA:


Pracujący nad sprawą funkcjonariusze zaczęli szczegółowo sprawdzać tę informację. W wyniku podjętych działań zatrzymali 31-letniego mężczyznę i odzyskali skradzione jednostki broni, które między innymi były zakopane na posesji zatrzymanego.

Mężczyznę został przesłuchany i przedstawiono mu zarzut kradzieży z włamaniem. Prokurator wystąpił również z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. Sąd Rejonowy w Garwolinie zdecydował, że najbliższe dwa miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Małgorzata Pychner


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Belmondziak (, #IP cedc748cfb) Odpowiedz

Broń albo aż broń. Kto zostawia broń. Gdzie człowiek pilnujący tej leśniczowki. Czy była odpowiednio zabezpieczona. Ludzie kto tego pilnuje. Tam trzeba wprowadzić system pracy 4 zmianowy. I sprawa rozwiązana. Bądź 2 zmianowy za soboty 50% a za niedziele 100% płatne i ktoś tam zawsze będzie. Tam jest potrzebny ochroniarz mało to takich w Polsce rencistów emerytów z grupą Żeby taniej było. Chodź zobacz jaka locha to chyba dzika swinia. Wkładam z krzykiem spodnie z dzikiem.