KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Powędrują ''Z wiarą i męstwem''. Relacje z trasy na Kuriergarwolinski.pl

Dodano:
garwolin - Powędrują ''Z wiarą i męstwem''. Relacje z trasy na Kuriergarwolinski.pl

We wtorek 3 sierpnia na pielgrzymi szlak wyruszy z Garwolina biało-czerwona grupa 7a, którą ponownie poprowadzi ksiądz Krzysztof Banasiuk.

Przygotowania do 41. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę trwają od blisko roku, zaś w zeszłym tygodniu ukazały się materiały promocyjne garwolińskiej grupy 7a.
Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi „Z wiarą i męstwem” i nawiązuje bezpośrednio do męczeństwa Unitów Podlaskich z Pratulina – patronów Diecezji Siedleckiej.
Pielgrzymka wyruszy z Garwolina 3 sierpnia i rozpocznie się Eucharystią sprawowaną o godzinie 6:30 w kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego. Po uroczystym błogosławieństwie pątnicy z Garwolina udadzą się w stronę Maciejowice, gdzie będzie miał miejsce pierwszy nocleg.

REKLAMA:


Z uwagi na COVID-19 zmienione zostały zasady pielgrzymowania. Podczas tegorocznej pielgrzymki będzie obowiązywał całkowity zakaz odwiedzin na trasie. Organizatorzy informują o konieczności spakowania bagażu na całą trasę z uwzględnieniem braku możliwości dowozu odzieży i jedzenia przez rodzinę.  Kolejną istotną zmianą będzie także zakaz tak zwanego nocowania  „na kwaterach” – to znaczy pielgrzymi nie będą mogli odwiedzać mieszkańców miejscowości, w których będzie odbywał się nocleg.

Dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć w pielgrzymce fizycznie Parafia pw. Przemienia Pańskiego w Garwolinie proponuje uczestnictwo w pielgrzymce duchowej. Codziennie o godzinie 18:00 sprawowana będzie Msza Święta dla pielgrzymów duchowych.

Kurier Garwoliński już dziś zaprasza do regularnego odwiedzania naszego portalu ponieważ 3 sierpnia wraca Pamiętnik Pielgrzyma - czyli codzienna relacja z trasy Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę.


 


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.