KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Rusza przebudowa drogi Ruda Talubska - Sulbiny

Dodano:
garwolin - Rusza przebudowa drogi Ruda Talubska - Sulbiny

Ruszyła przebudowa drogi Ruda Talubska - Sulbiny. Inwestycja będzie kosztowała znacznie mniej niż zakładano, bo tylko 1,9 mln zł.

- Ruszyła przebudowa drogi gminnej w Rudzie Talubskiej i Sulbinach, na którą otrzymaliśmy pieniądze z FDS. Po przetargu wyszło około 1,9 mln zł. Zostanie wykonany chodnik z jednej strony drogi, poprawi się odwodnienie i będzie nowa nawierzchnia asfaltowa. Przede wszystkim poprawi się komfort i bezpieczeństwo dzieci chodzących do szkoły w Rudzie Talubskiej – mówi wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

Przed przetargiem samorząd oszacował wartość inwestycji na 3 mln zł.

Przetarg na realizację zadania wygrała firma Jerzego Parola. Wykonawca rozpoczął już przygotowywanie pasa drogowego - wycinkę drzew, które są w kolizji z projektowanym chodnikiem. Całość modernizacji obejmie1 km 700m drogi.

Gmina planowała złożyć wniosek na całość drogi – od ulicy Warszawskiej przez całą miejscowość Sulbiny aż do ronda w Rudzie Talubskiej. Niestety nie było takiej możliwości. Odcinek inwestycyjny obejmie na razie drogę od tunelu pod S17 do ronda, bo FDS nie zakłada realizacji dróg podzielonych przez tunele. Nieoficjalnie wiadomo, że modernizacja odcinka drogi gminnej od tunelu do ul. Warszawskiej może otrzymać wsparcie w ramach Polskiego Ładu.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku