KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Koniec systemu poboru opłat viaTOLL na S17 w Michałówce

Dodano:
garwolin - Koniec systemu poboru opłat viaTOLL na S17 w Michałówce

W 2016 roku wprowadzony został system poboru opłat za przejazd obwodnicą Garwolina dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej co najmniej 12 ton. viaToll budził wiele emocji, interweniowała nawet Rada Miasta Garwolina. To jednak nie pomogło - opłaty są naliczane od ponad 5 lat.

Długość odcinka, gdzie pobierane są opłaty wynosi 11 km i znajduje się na S17 na odcinku Michałówka (skrzyżowanie z drogą powiatową nr 1319W) - Węzeł Garwolin Południe. Wprowadzony wówczas system to viaTOLL przeznaczony dla pojazdów do 12 ton.

System ten od 30 września przestanie istnieć. Czy to oznacza, że opłaty również nie będą pobierane?

REKLAMA:


Niestety, nie. viaTOLL będzie zastąpiony nowym systemem - e-TOLL, który obowiązuje już od czerwca. Jesteśmy właśnie w czasie przejściowym - działają oba systemy. Najbliższe dwa miesiące są przeznaczone dla kierowców zobowiązanych do zmiany viaTOLL na e-TOLL.

- System e-TOLL to nowoczesne rozwiązanie, oparte na technologii pozycjonowania satelitarnego. Służy do poboru opłaty elektronicznej za przejazd po wybranych odcinkach autostrad, dróg ekspresowych i krajowych zarządzanych przez GDDKiA. Sieć odcinków dróg płatnych w nowym systemie pozostaje bez zmian - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Dlaczego e-TOLL będzie lepszy? - To bieżący wgląd w wydatki i zarządzanie swoim kontem, pełna obsługa online bez konieczności wizyty w Miejscach Obsługi Klienta i wszystkie dane, dokumenty i usługi w jednym miejscu - zapewnia zarządca poboru opłat.

Dla kogo będzie e-TOLL? Dla kierowców pojazdów lub zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, dla kierowców autobusów niezależnie od dopuszczalnej masy całkowitej z liczbą miejsc powyżej 9.

W ramach e-TOLL można korzystać z Europejskiej Usługi Opłaty Elektronicznej.

Fot. Google Maps


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.