KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

Strzał w dziesiątkę! Startuje jubileuszowe Grand Prix Ziemi Garwolińskiej

Dodano:
garwolin - Strzał w dziesiątkę! Startuje jubileuszowe Grand Prix Ziemi Garwolińskiej

Dla małych, nieco starszych i najstarszych. Dla tych, którzy trenują dużo i tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem. Startuje jubileuszowe X Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Bieg „Pożegnanie wakacji” odbędzie się 5 września! Czas się zapisać!

Grand Prix Ziemi Garwolińskiej to cykl czterech biegów organizowany przez Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Impreza, której celem jest przede wszystkim popularyzacja biegania i aktywizacja społeczności lokalnej, cieszy się ogromną popularnością.

- To już 10. edycja wydarzenia, które bez wątpienia rozbiegało Garwolin. Cieszymy się, że zainteresowanie bieganiem z roku na rok rośnie, że w naszych zawodach bierze udział coraz więcej osób bez względu na wiek. W niedzielę zapraszamy całe rodziny do wspólnej biegowej zabawy. Pożegnajmy te wakacje aktywnie – zachęca Michał Kopik, prezes Stowarzyszenia Truchtacz.pl.

Dzięki różnym dystansom dopasowanym do możliwości uczestników w zawodach mogą wziąć udział dzieci już od przedszkola, młodzież i dorośli. Najmłodsi mają do pokonania 300 metrów. Najdłuższy dystans pokonują zawodnicy biegu głównego, którzy mają do przebiegnięcia 5 km.

- Najważniejszym celem wydarzenia, które organizujemy od 10 lat, jest pokazanie lokalnej społeczności, że bieganie to sport właściwie dla każdego. Może być to także świetna zabawa i okazja do spędzania czasu na świeżym powietrzu dla całej rodziny. Każdy, kto weźmie udział w biegu już jest zwycięzcą, dlatego na mecie wszyscy zawodnicy otrzymują pamiątkowe medale – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

REKLAMA:


Jubileuszowe Grand Prix Ziemi Garwolińskiej rozpocznie się nietypowo we wrześniu. Z powodu ograniczeń epidemicznych wiosenna część zawodów została odwołana, dlatego tegoroczna edycja będzie się składała jedynie z 2 biegów.

Pierwszy z nich już w niedzielę 5 września. Zawodnicy będą biegać wokół zbiornika retencyjnego w Garwolinie. W sumie odbędzie się 5 biegów – bieg główny dla zawodników powyżej 16. roku życia oraz 4 biegi dla młodszych amatorów tego sportu. Start biegów dla dzieci o godzinie 15:00, a biegu głównego – 15:30. Biuro zawodów będzie działało od godz. 14:00.

Zapisy są prowadzone przez Internet. Link do formularza rejestracji można znaleźć na www.truchatcz.pl oraz www.csik.garwolin.pl
Osoby zapisane przez Internet otrzymają imienne numery startowe, które będą ważne podczas wszystkich biegów tegorocznego Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Nie będzie konieczne ponowne zapisywanie się i odbiór numerów. Rejestracja online trwa do piątku 3 września.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.