KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Pojazd osobowy zderzył się z łosiem

Dodano:
garwolin - Pojazd osobowy zderzył się z łosiem

- W minioną niedzielę, po godzinie 21, policjanci otrzymali zgłoszenie, że na drodze W807 w miejscowości Gąsiory pojazd osobowy zderzył się z łosiem. Funkcjonariusze na miejscu wstępnie ustalili, że 37-letni kierujący hyundaiem uderzył w przebiegającego przez drogę łosia. W wyniku zderzenia kierujący z obrażeniami trafił do szpitala, zaś zwierzę nie przeżyło.

Jesienną porą na drogowych jest coraz więcej zdarzeń z udziałem dzikich zwierząt. Apelujemy o ostrożność i nie przekraczanie dopuszczalnej prędkości, w szczególności na drogach znajdujących się w pobliżu lasów, gdzie ryzyko wtargnięcia dzikiego zwierzęcia na jezdnię jest bardzo duże.

Na drogach powiatu często można zauważyć ustawiony drogowy znak ostrzegawczy „Uwaga dzikie zwierzęta” (A-18b). Ostrzega on kierowcę, że ryzyko wbiegnięcia dzikiej zwierzyny na drogę jest większe niż w innych miejscach. Znak nakłada na niego także obowiązek jazdy z zachowaniem szczególnej ostrożności. Jako kierowcy jesteśmy zobowiązani do zwolnienia i bacznego przyglądania się sytuacji na drodze. W każdej chwili musimy być gotowi do awaryjnego hamowania. Niestety niekiedy, pomimo zachowania wszelkich warunków ostrożności, nie udaje się uniknąć zderzenia z leśnymi zwierzętami.

REKLAMA:


W minioną niedzielę, po godzinie 21, policjanci otrzymali zgłoszenie, że na drodze W807 w miejscowości Gąsiory pojazd osobowy zderzył się z łosiem. Funkcjonariusze na miejscu wstępnie ustalili, że 37-letni kierujący hyundaiem uderzył w przebiegającego przez drogę łosia. W wyniku zderzenia kierujący z obrażeniami trafił do szpitala, zaś zwierzę nie przeżyło.

Kolizja samochodu z nieoczekiwanie pojawiającym się na drodze zwierzęciem może okazać się brzemienna w skutkach. Podczas takich zdarzeń, zwierzę często ginie lub jest ranne, a pojazd uczestniczący w kolizji jest poważnie uszkodzony. W takich sytuacjach osoby podróżujące w pojeździe narażone są na niebezpieczeństwo odniesienia poważnych obrażeń ciała.

Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie szczególnej ostrożności. Uważać należy w okolicach zalesionych lub tam, gdzie pobocza drogi porośnięte są wysoką trawą. W tych miejscach zbyt duża prędkość, nawet w przypadku zderzenia z małym zwierzęciem, może okazać się tragiczna w skutkach.

zdjęcie: archiwum KG, OSP Pilczyn/Pixabay


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Jednego szkodnika mniej (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

To cieszy, ale smuci że po raz kolejny ucierpiał niewinny człowiek bo rząd przyzwala na niekontrolowane rozmnażanie się zwierzyny. Trzeba jak najprędzej ich odstrzelić zanim ktoś następny ucierpi.

gajowy m. (, #IP 253e97991c) Odpowiedz

noga z gazu

(, #IP dcb0585bf4) Odpowiedz

Jeśli na drogę pod samochód wylezie krowa, to winny jest rolnik. Dlaczego państwo - właściciel dzikiego zwierza za nie nie odpowiada? Dlatego, że ustala prawa wygodne dla siebie?