KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Medale, sportowe pinsy - wyjątkowe nagrody dla uczestników imprez sportowych

Dodano:
garwolin - Medale, sportowe pinsy - wyjątkowe nagrody dla uczestników imprez sportowych

Sportowcy‌ ‌bardzo‌ ‌często‌ ‌podporządkowują‌ ‌regularnym‌ ‌treningom‌ ‌całe‌ ‌swoje‌ życie.‌ ‌Niejednokrotnie‌ ‌zawodowcy‌ ‌muszą‌ ‌trenować‌ ‌przez‌ ‌cały‌ ‌tydzień,‌ ‌bez‌ ‌przerwy,‌ ‌by‌ ‌możliwie‌ ‌jak‌ ‌najlepiej‌ ‌przygotować‌ ‌się‌ ‌do‌ ‌czekających‌ ‌ich‌ ‌startów.‌ ‌Jednak‌ ‌w‌ ‌czasie‌ ‌takich‌ ‌imprez‌ ‌tylko‌ ‌jeden‌ ‌sportowiec‌ ‌może‌ ‌być‌ ‌tym‌ ‌najlepszym.‌ ‌Inni‌ ‌zajmują‌ ‌kolejne‌ ‌miejsca‌ ‌w‌ ‌generalnej‌ ‌klasyfikacji‌ ‌zawodów.‌ ‌Wszyscy‌ ‌mogą‌ ‌za‌ ‌to‌ ‌otrzymać‌ ‌nagrody.‌Medale dla najlepszych
Zwyczajowo za trzy pierwsze miejsca zajmowane przez uczestników imprez sportowych przyznawane są medale. Najlepszy w danej dziedzinie sportowiec otrzymuje złoty, wicemistrz – srebrny, osoba zajmująca najniższe miejsce na podium, będąca drugim wicemistrzem, nagrodzona zostaje krążkiem brązowym.
Zwyczaj wręczania medali istnieje od czasu pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich, jakie odbyły się w Atenach w 1896 roku. Wówczas też przyznawano tylko dwa krążki – dla najlepszego zawodnika – srebrny, a dla drugiego z kolei – brązowy. Z czasem wprowadzono jeszcze medal o złotym kolorze. Co ciekawe, współczesne krążki olimpijskie wcale nie są wykonane w całości ze złota – są odlewane ze srebra i jedynie pokrywane cienką warstwą złota. Jednak i tak są one najbardziej pożądane przez wszystkich sportowców. Każdy chciałby choć raz w życiu w swojej dyscyplinie sportowej okazać się najlepszym.
Organizatorzy imprez sportowych powinni zadbać o odpowiednie medale sportowe na zamówienie, które mogą zostać wykonane według indywidualnego projektu. Może się na nich znaleźć grafika ilustrująca  dyscyplinę sportową czy nawiązująca do imprezy takiej jak olimpiada, czy mistrzostwa świata. Czasami klienci chcą umieścić na krążku dedykację dla mistrza czy datę wydarzenia sportowego. Słowem, medal może być całkowicie wyjątkowy i nikt nie powiedział, że zawsze musi być to krążek. Coraz częściej medale odlewane są w różnych nietypowych kształtach lub w modelu 3D.

Nagrody dla wszystkich uczestników wydarzenia sportowego
Za wkład włożony w przygotowania do zawodów, wielogodzinne, mordercze treningi,  zaangażowanie i wiarę w to, że można przełamywać własne ograniczenia fizyczne, wszyscy sportowcy biorący udział w danej imprezie na pewno zasługują na wyróżnienia. Mogą mieć one postać dyplomów imiennych, ale i pinsów – wpinek metalowych do odzieży, które można traktować jak mniejszą wersję medali. Znaczki metalowe wpiąć można w marynarkę czy żakiet, ale nie jest to jedyne ich zastosowanie. Ponadto mogą być na nich umieszczone informacje o imprezie sportowej, której towarzyszą, jak i ciekawe hasła i grafiki, jakie zamówią organizatorzy. To miły akcent, który może docenić każdy uczestnik zawodów.

Artykuł sponsorowany