KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Wyjechali 10 razy do zdarzeń drogowych. Kronika KP PSP w Garwolinie (6 - 12 września 2021 roku)

Dodano:
garwolin - Wyjechali 10 razy do zdarzeń drogowych. Kronika KP PSP w Garwolinie (6 - 12 września 2021 roku)

W ubiegłym tygodniu strażacy z KP PSP wyjechali do 10 zdarzeń drogowych. Sprawdź działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


8 września 2021 r.

Zdarzenie drogowe w Żelechowie

Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Żelechów, w którym uczestniczył samochód osobowi i motocykl. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy motocykliście oraz sorpcji plamy płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej pięć godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar przyczepy rolniczej ze słomą w Oziemkówce
Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o pożarze przyczepy rolniczej ze słomą w miejscowości Oziemkówka. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody na palącą się słomę oraz w obronie na budynek, który znajdował się w pobliżu przyczepy. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Życzynie
Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Życzynie, gdzie na łuku drogi doszło do dachowania pojazdu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód w rowie, w pozycji do góry kołami, a w jego wnętrzu nikogo nie było. Działania polegały na przeszukaniu terenu wokół miejsca zdarzenia. W akcji trwającej ponad pięć godzin uczestniczył jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

9 września 2021 r.

Zdarzenie drogowe w Kozicach

Przed godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w Kozicach. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, której strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar bel słomy w miejscowości Sokół

Po godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o pożarze bel słomy w miejscowości Sokół. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody na palącą się słomę. W akcji trwającej niespełna dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz cztery zastępy OSP.

10 września 2021 r.

Zdarzenie drogowe w Pilawie

Przed godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na przejeździe kolejowym w Pilawie. Kierowca skutera uderzył w zamkniętą rogatkę na przejeździe kolejowym, a następnie uszkodzony element uderzył w kobietę stojącą na chodniku. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, którym udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. W akcji trwającej dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Lipówkach
Przed godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o dachowaniu pojazdu na drodze serwisowej w Lipówkach. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, w tym dziecku. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

REKLAMA:


11 września 2021 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Wola Korycka Górna

Po godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Wola Korycka Górna, gdzie samochód osobowy wypadł z drogi i znalazł się w rowie, w pozycji na dachu. Kobieta podróżująca pojazdem opuściła go o własnych siłach, a pomocy medycznej udzielił jej zespół ratownictwa medycznego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej dwie godziny uczestniczyły jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Stacyjnej w Garwolinie
Przed godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o zderzeniu samochodu osobowego z motocyklem na ul. Stacyjnej w Garwolin. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy i pasażerce jednośladu. Nastolatkowie zostali przetransportowani do szpitala przez zespoły ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

12 września 2021 r.

Zdarzenie drogowe w Górkach

Po godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o zderzeniu samochodu osobowego ze skuterem w miejscowości Górki. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy skutera. W akcji trwającej dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Rębkowie
Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Rębków, gdzie kierowca motocykla stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy motocykla. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Ostrożeń
Po godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o zderzeniu samochodu osobowego z łosiem na drodze wojewódzkiej nr 807 w miejscowości Ostrożeń. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.