Każde ubezpieczenie mieszkaniowe w podstawowym zakresie obejmuje mury oraz elementy stałe. Nic dziwnego. Jest to najważniejszy „składnik” nieruchomości, który sprawia, że jest ona zamkniętą przestrzenią mieszkalną. Co więcej, od tego, z czego są zbudowane mury i elementy stałe, zależy np. wysokość składki za polisę.
Ubezpieczenie murów nieruchomości – co dokładnie obejmuje?
Zastanawiasz się, co dokładnie oznacza, że polisa obejmuje mury? Otóż na ten element składają się fragmenty ścian, poszycie dachowe oraz materiały zewnętrzne, typu tynki, gładzie i dachówka, czyli w skrócie jest to wszystko, co stanowi, że dom lub mieszkanie istnieje.
Warto podkreślić, że nieodłączną częścią murów są okna, drzwi, powłoki malarskie, kominki, instalacje, jak i wszystkie meble, których demontaż wymaga użycia narzędzi lub siły. Dlatego wszystkie polisy mieszkaniowe w podstawowym zakresie gwarantują ochronę zarówno murów, jak i elementów stałych. Więcej informacji znajdziesz np. tutaj: https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/ubezpieczenie-murow-co-dokladnie-jest-chronione.
Polisa murów – jaki jest zakres ochrony?
Solidne mury stanowią podstawę bezpieczeństwa. Dlatego warto je ubezpieczyć od różnego rodzaju ryzyk, które mogą je naruszyć i sprawić, że będą wymagać naprawy. Dzięki temu po wystąpieniu szkody otrzymasz dodatkowe pieniądze na pokrycie strat oraz związanych z ich naprawą kosztów.
Murom mogą zagrażać:
• zdarzenia naturalne, np. powódź, huragan, porywisty wiatr, trąba powietrzna, lawina, uderzenie pioruna, przesiąknięcie wód gruntowych, grad, napór śniegu i osuwanie się ziemi,
• osoby trzecie, a dokładnie konsekwencje ich działań, czyli np. pożar, zalanie (dotyczy także domu, jeśli mieszkasz w tzw. bliźniaku), uderzenie pojazdu mechanicznego, wandalizm, dewastacja, eksplozja, dym i sadza oraz graffiti.
Warto pamiętać, że polisa mieszkaniowa w podstawowym zakresie może nie wystarczyć, aby zabezpieczyć nieruchomość przed wszystkimi wspomnianymi ryzykami. Jeśli chcesz zapewnić swoim murom kompleksową ochronę, powinieneś rozważyć rozszerzenie polisy o dodatkowe opcje z tym związane.
Ubezpieczenie murów – kiedy odszkodowanie nie zostanie wypłacone?
Rekompensata za szkodę nie została wypłacona, mimo że wykupiłeś polisę z bardzo szerokim zakresem ochrony? Taka sytuacja może mieć miejsce, jeśli do zdarzenia doszło w trakcie trwania karencji, czyli okresu, kiedy ubezpieczenie jeszcze nie obowiązuje. Towarzystwa ubezpieczeniowe stosują ją z obawy przed wyłudzeniami świadczeń.
Jednak karencja to nie jedyne ograniczenie. Nie otrzymasz rekompensaty, jeśli do zniszczeń doszło przez:
• prace podziemne,
• rażące niedbalstwo,
• działanie podjęte pod wpływem środków odurzających lub psychoaktywnych,
• błędy konstrukcyjne, niezgodne z prawem budowlanym,
• długookresowe działanie np. wilgoci lub dymu,
• wprowadzenie stanu wyjątkowego lub wojennego,
• zaniedbanie regularnych przeglądów instalacji.
Szczegółową listę wyłączeń od odpowiedzialności znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia, które zostały dołączone do Twojej umowy. Warto się z nimi zapoznać, zanim wykupisz polisę. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że ubezpieczenie zapewni Ci pomoc, kiedy będziesz najbardziej tego potrzebować.
Polisa mieszkaniowa na mury – ile to kosztuje?
Chciałbyś ubezpieczyć mury swojej nieruchomości, ale nie wiesz, ile to będzie kosztować? Wysokość składki na polisę z łatwością możesz obliczyć za pomocą internetowego kalkulatora, który znajduje się np. na stronie: https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/. Podaj potrzebne informacje, a system przygotuje ranking ofert dopasowanych do Twojej sytuacji.
Transakcję możesz dokończyć samodzielnie przez internet lub z pomocą doradcy ubezpieczeniowego przez telefon. Pozostaw swój numer telefonu, a agent ubezpieczeniowy z pewnością się z Tobą skontaktuje. Jest to wygodne rozwiązanie, które nie wymaga wychodzenia z domu. Z pewnością to docenisz!
Ubezpiecz mury swojej nieruchomości już dziś i ciesz się spokojem oraz poczuciem bezpieczeństwa na co dzień. Sprawdź!@@@
reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.