KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Pamiętasz tych wandali? Wizerunki w mediach pomogły! (ZDJĘCIA)

Dodano:
garwolin - Pamiętasz tych wandali? Wizerunki w mediach pomogły! (ZDJĘCIA)

Młodzi... bardzo młodzi wandale są już w rękach policji. Dzięki pomocy czytelników lokalnych mediów udało się zidentyfikować młodych ludzi i zatrzymać siedmiu nieletnich w wieku od 12 do 15 lat w ich miejscach zamieszkania.

Między innymi Kurier Garwoliński w artykule Czy oni pochodzą z naszych okolic? Szuka ich policja (ZDJĘCIA) opublikował wizerunki osób, które mogły mieć związek z dewastacją muszli koncertowej w Otwocku. Wybryk młodych ludzi został utrwalony na miejskim monitoringu, co pozwoliło upublicznić ich twarze.  

Zdarzenie, jakim była dewastacja parku miejskiego, zbulwersowało lokalną społeczność i było szeroko krytykowane między innymi w mediach społecznościowych.

REKLAMA:


- Funkcjonariusze w celu identyfikacji osób, które mogły dopuścić się wandalizmu, udostępnili ich wizerunki, zwracając się tym samym do społeczeństwa o pomoc w ustaleniu ich tożsamości. Już na początku września bieżącego roku policjanci po przeprowadzonych intensywnie czynnościach posiadali kompletne informacje dotyczące wszystkich osób mogących mieć związek z przestępstwem. W zeszły wtorek, w godzinach porannych otwoccy funkcjonariusze wraz z policjantami z podległych komisariatów dokonali realizacji sprawy, zatrzymując siedmiu nieletnich - poinformowała mł. asp. Paulina Harabin.

Jeszcze w tym samym dniu, w którym zostali zatrzymani, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, młodociani wandale usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia. Następnie w obecności rodziców zostali przesłuchani w charakterze nieletnich sprawców czynu karalnego, do którego popełnienia się przyznali. W swoich wyjaśnieniach wyrazili skruchę, ale nie potrafili wytłumaczyć powodów swojego nagannego zachowania.

- Teraz młodzi wandale w wieku 12-15 lat za swoje czyny odpowiedzą przez sądem rodzinnym. Niewykluczone również, że ich opiekunowie prawni, będą zobowiązani do pokrycia strat finansowych spowodowanych ich występkiem
- przekazała funkcjonariuszka otwockiej komendy.

Fot. KPP Otwock
Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.